Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7343
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jakość ponad wszystko

Wtorek, 24 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:52
Autor: konrad
Jelenia Góra: Jakość ponad wszystko
Fot. konrad
Jak ważna jest wiedza o tym, co się dzieje w przedsiębiorstwie, przekonywali szefów jeleniogórskich firm wykładowcy Kolegium Karkonoskiego. Mówili także o kontroli wydatków oraz o sensowności inwestycji.

To pierwszy etap współpracy uczelni z jeleniogórskimi przedsiębiorstwami. Ich dyrektorzy wzięli udział w poniedziałkowym szkoleniu na temat roli controllingu w działalności gospodarczej. Był to też początek Karkonoskich Spotkań z Nauką, które Kolegium organizuje z Karkonoskim Towarzystwem Naukowym.

Obecni byli szefowie dużych i małych firm z Jeleniej Góry i okolic. Zauważyliśmy, między innymi, prezes Aniluxu, Zofię Czernow, Zbigniewa Olejnika z PMP Poland oraz Marka Woźniaka z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Temat konferencji brzmi obco, a w praktyce controlling to po prostu sprawne zarządzanie firmą oraz osiąganie zysku.

Organizator przedsięwzięcia, Danuta Fijałkowska z Instytutu Techniki Kolegium Karkonoskiego, badała firmy funkcjonujące w Jeleniej Górze. Okazało się, że skuteczny sposób zarządzania nie zależy jedynie od wielkości firmy, ale też od jakości kadr zarządzających.

Są duże firmy, gdzie funkcjonuje „udawany” system jakości. Tam często są kłopoty. Natomiast dobrze funkcjonujący controlling to wiedza o tym, co się dzieje w firmach dziś, ale też świadomość tego, co może wydarzyć się konferencje przyszłości. To właśnie daje szanse firmom, które myślą przyszłościowo, a nie tylko o przetrwaniu z dnia na dzień.

Kolejne konferencje na inne tematy będą odbywać się cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group