Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6428
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakość ponad wszystko

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:52
Autor: konrad
Fot. konrad
Jak ważna jest wiedza o tym, co się dzieje w przedsiębiorstwie, przekonywali szefów jeleniogórskich firm wykładowcy Kolegium Karkonoskiego. Mówili także o kontroli wydatków oraz o sensowności inwestycji.

To pierwszy etap współpracy uczelni z jeleniogórskimi przedsiębiorstwami. Ich dyrektorzy wzięli udział w poniedziałkowym szkoleniu na temat roli controllingu w działalności gospodarczej. Był to też początek Karkonoskich Spotkań z Nauką, które Kolegium organizuje z Karkonoskim Towarzystwem Naukowym.

Obecni byli szefowie dużych i małych firm z Jeleniej Góry i okolic. Zauważyliśmy, między innymi, prezes Aniluxu, Zofię Czernow, Zbigniewa Olejnika z PMP Poland oraz Marka Woźniaka z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Temat konferencji brzmi obco, a w praktyce controlling to po prostu sprawne zarządzanie firmą oraz osiąganie zysku.

Organizator przedsięwzięcia, Danuta Fijałkowska z Instytutu Techniki Kolegium Karkonoskiego, badała firmy funkcjonujące w Jeleniej Górze. Okazało się, że skuteczny sposób zarządzania nie zależy jedynie od wielkości firmy, ale też od jakości kadr zarządzających.

Są duże firmy, gdzie funkcjonuje „udawany” system jakości. Tam często są kłopoty. Natomiast dobrze funkcjonujący controlling to wiedza o tym, co się dzieje w firmach dziś, ale też świadomość tego, co może wydarzyć się konferencje przyszłości. To właśnie daje szanse firmom, które myślą przyszłościowo, a nie tylko o przetrwaniu z dnia na dzień.

Kolejne konferencje na inne tematy będą odbywać się cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~monter z zawodu 24-01-2006 17:32
komu to i na co ??? , dobry przedsiębiorca to sprytny przedsiebiorca , traktuje te wykłady jak spotkanie tzw" smietaniki biznesu" ...
~Ilona, byla studentka kk 24-01-2006 22:21
ciekawa jestem ile to kolegiuim karkonoskie na tym zarobilo, na pewno nie malo na tej "kotlinoiwej buisness center klub" moze kk da studentom wieksze stypendia zamiast kase wydawac na szkolenia tych panow co juz sie pieniedzy nachapali po uszy!!
~ULISES 31-01-2006 18:27
A KTO ZA TO PŁACI??
~Danuta Fjałkowska 12-10-2006 10:55
Żałuje, że wcześniej nie zaglądałam na tę stronę i od razu nie odpowiedziałam na pytanie - Kto za to płaci. Otóż, na organizację spotkania nie wydano przysłowiowej złotówki, a wystepujący goście przyjechali do Jeleniej na koszt własny, nie biorąc za prelekcję żadnego wynagrodzenia. A pani Ilonie radzę by bliżej zapoznała się z obowiązującymi w szkolnictwie wyższym przepisami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group