Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7081
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jakie zabawki dla dwulatka?

Piątek, 11 września 2020, 14:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 września 2020, 10:51
Autor: ts
Polska: Jakie zabawki dla dwulatka?
Fot. ts
Zabawki dla dzieci w wieku dwóch lat powinny być dobierane bardzo starannie, ponieważ to właśnie w tym wieku dziecko przeżywa intensywny rozwój w aspekcie fizycznym, intelektualnym oraz emocjonalnym.

Rodzice mogą wspomóc ten proces poprzez zakup odpowiednich zabawek, które swoim działaniem będą stymulował rozwój dziecka w wyżej podanych aspektach. Jak dobrać odpowiednią do potrzeb dziecka w tym wieku zabawkę? Które z nich sprawdzą się najlepiej? Sprawdź jakie zabawki będą odpowiednie dla dziecka w wieku dwóch lat!

Dziecko w wieku dwóch lat przeżywa intensywny rozwój pod wieloma aspektami. Nabyte w tym wieku umiejętności będą rzutowały na jego całe późniejsze życie, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio ten rozwój stymulować. Jednym z narzędzi takiej stymulacji są zabawki. Dzieci w tym wieku uwielbiają zabawki, przez co nie trzeba ich do niczego zachęcać, natomiast ich przemyślany dobór pozwoli ukierunkować ten rozwój.

Jakich umiejętności mogą uczyć zabawki?
Zabawki dla dwulatka uczą umiejętności, które można podzielić na kilka kategorii. Są to kategorie ogólne i umowne, jednak dobrze odzwierciedlają dziedziny w których intensywnie rozwija się dziecko szczególnie w tym wieku. Do tych kategorii należą między innymi:
● rozwój fizyczny
● logiczne myślenie
● wiedza o przyrodzie
● kreatywność

Rozwój fizyczny i zabawki
Na rynku jest mnóstwo zabawek, które swoim działaniem zachęcają dzieci do ruchu. Jeżeli zależy nam, aby zabawka stymulowało rozwój fizyczny dziecka, to szczególną uwagę należy zwrócić na wszelkiego rodzaju piłeczki. Dziecko podczas rzucania, toczenia takiej piłki będzie zmuszone do poruszania się i w ten sposób wspomoże rozwój swoich kości oraz mięśni. Oczywiście przy zakupie odpowiedniej piłeczki trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów.
Po pierwsze musi być to miękka piłka, aby dziecko nie uszkodziło siebie oraz otoczenia. Po drugie nie może być zbyt mała, aby nie było ryzyka połknięcia. Po trzecie zakupiona piłka powinna być atrakcyjna wizualnie dla dziecka, aby to zbyt szybko nie znudziło się nową zabawką. Po czwarte, zabawka powinna być również dosyć wytrzymała, żeby mogła służyć dziecku w zabawie jak najdłużej.

Logiczne myślenie a zabawa
Zabawki dla dwulatka, które rozwijają logiczne myślenie są bardzo ciekawym urozmaiceniem ogólnego asortymentu zabawek dziecka. Klocki lego przeznaczone dla dziecka w wieku dwóch lat sprawdzą się idealnie, ponieważ budowanie według danego obrazka wspomoże jego logiczne myślenie. Do tego rodzaju należą również wszelkiego typu labirynty-przeplatanki, a także zabawki w których trzeba dopasować figury geometryczne do ich właściwych miejsc.

Nauka o przyrodzie podczas zabawy
Dziecko w wieku dwóch lat intensywnie się uczy o otaczającym go świecie. Warto, aby wiedzę tą czerpało również podczas zabawy! Lego Duplo
oferuje zestawy, które przedstawiają zwierzęta oraz przedmioty codziennego użytku. Takim zestawem jest chociażby “Lego 10874 Duplo Pociąg parowy”. Warto również polecić książeczki edukacyjne, które uczą o zwierzętach czy drewniane ciągniki ze zwierzętami.

Kreatywność
Kreatywność i umiejętność abstrakcyjnego myślenia jest tym co odróżnia ludzi od wszystkich istot na naszej planecie. Warto mieć to na uwadze podczas wychowywania dziecka i starać się zachęcić jego młody umysł do myślenia właśnie w ten sposób. Decydując się na zabawkę dla dwulatka, która wspomaga kreatywne myślenie mamy bardzo szeroki wybór. Klocki lego są wprost idealnie stworzone do tego celu.
Mimo, że zestawy mają swoje podstawowe koncepcje, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się nimi w inny sposób niż ten rekomendowany. Dziecko jest ograniczone tylko i wyłącznie wyobraźnią. Świetnie się sprawdzą również wszelkie kolorowanki i małe wersje instrumentów muzycznych. Na te drugie należy jednak uważać, aby nie były zbyt głośne, ponieważ mając taką zabawkę dzieci potrafią "dać w kość".

Obecne trendy i nowości
Rynek zabawek cały czas się zmienia i rozwija, dlatego warto również przejrzeć obecne trendy na rynku. Zabawki stają się coraz bardziej skomplikowane oraz nowoczesne. Zabawki stają się mądre, a wybór jaki posiadamy w czasach internetu sprawia, że można dobrać zabawkę wprost do preferencji dziecka. Jednakże klocki lego od lat pozostają bardzo uniwersalne i cieszą się popularnością wśród dzieci od dziesiątek lat. Uniwersalność ta sprawia, że zawsze warto zastanowić się czy zestaw klocków lego duplo nie będzie przypadkiem idealnym wyborem dla dziecka.

Najlepsze zabawki znajdziesz na Ceneo.pl
Wszelkie szczegółowe informacje na temat zabawek, ich producentów, ceny oraz porównania produktów znajdziesz w serwisie Ceneo.pl. Przygotowaliśmy szereg filtrów, dzięki którym znajdziesz idealny produkt dla swojego dziecka w idealnej cenie. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
509
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
 
Aktualności
Strzelają w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group