Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5095
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jakie inwestycje w mieście? Zabierz głos w tej sprawie!

Czwartek, 26 lutego 2015, 16:10
Aktualizacja: Piątek, 27 lutego 2015, 16:58
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Jakie inwestycje w mieście? Zabierz głos w tej sprawie!
Fot. Archiwum
Wciąż aktualne jest zaproszenie prezydenta Jeleniej Góry, skierowane do mieszkańców, którzy mają swoje sugestie co do zapisów Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. – Chciałbym, żeby możliwie wielu jeleniogórzan miało osobisty wpływ na ten plan i wszystkie jego zapisy – powiedział Marcin Zawiła.

Harmonijny rozwój Jeleniej Góry wymaga wcześniejszego zaplanowania wydatków, a w tym partycypacji w projektach unijnych, które mogą być źródłem finansowania inwestycji. Urząd Miejski w Jeleniej Górze podejmuje wszelkie niezbędne działania, niemniej uczestnictwo każdego mieszkańca w planowaniu jest bardzo istotne, czego dowodzi choćby budżet obywatelski. Okazało się, że takie inicjatywy są wartościowe także dlatego, że ujawniają potrzeby środowiskowe, a ludzie, którzy głosują za ich realizacją, później włączają się w proces budowy, a szczególnie dbają o powstające w tej sposób obiekty.

Taką szansę daje też – w innym wymiarze – Wieloletni Plan Inwestycyjny, wynikający ze „Strategii Rozwoju Jeleniej Góry na lata 2014 – 2025”. - Każdy wniosek mieszkańców dotyczący inwestycji, a skorelowany ze „Strategią...” (bo ona jest dokumentem kierunkowym) będzie brany pod uwagę przy konstruowaniu WPI – powiedział Marcin Zawiła. – Namawiam do analizy „Strategii...” i analizowaniu potrzeb kolej nych inwestycji, które nie są ujęte w Planie.

- Procedura składania takich wniosków jest prosta – wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta. – Propozycje nowych zadań należy składać na formularzu wniosku inwestycyjnego (formularz dostępny jest na stronie internetowej miasta – www.jeleniagora.pl, tam też można zapoznać się z pełnym tekstem „Strategii Rozwoju na lata 2014 – 2025). Wypełnione wnioski można przesyłać drogą elektroniczną na adres: wpi@jeleniagora.pl lub przekazać na piśmie do Wydziału Rozwoju Miasta (przybudówka Ratusza, pokój nr 209). Ze względu na rytm pracy nad WPI byłoby najlepiej, żeby wnioski trafiły możliwie szybko. W razie wątpliwości można zasięgać informacji telefonicznych pod numerem 75/75-46-146 lub 75/75-46-136.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group