Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6268
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaki plan dla Sobieszowa? Będą debaty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 18 sierpnia 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angela
Fot. RED
Już za tydzień (25 sierpnia) w sobieszowskim MDK Muflon projektanci i przedstawiciele władz miasta wyłożą i zaprezentują plan zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy pod Chojnikiem. 30 sierpnia natomiast odbędzie się debata publiczna na ten temat.

O przedstawienie planu zagospodarowania przestrzennego dla Sobieszowa, mieszkańcy tej dzielnicy wnioskowali do władz miasta.
- W minionych latach do planu zagospodarowania przestrzennego dla Sobieszowa mieszkańcy zgłosili około 100 poprawek. Chcemy wiedzieć, jak władze miasta widzą rozwój naszej dzielnicy, co zamierzają zrobić z terenem byłego basenu i kilku innych miejsc oraz czy w okolicy naszych gruntów i domów planowane są jakieś inwestycje, a jeśli tak, to jakie – mówią mieszkańcy Sobieszowa.

Do ich prośby przychyliła się Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, która zapowiedziała spotkanie poświęcone temu tematowi w MDK Muflon na przyszły czwartek o godz. 18.00. Udział w nim mogą wziąć wszyscy zainteresowani.

– Rozpoczęła się procedura wystawienia planu zagospodarowania przestrzennego dla Sobieszowa, jednak niezależnie od niej na prośbę mieszkańców zgodziliśmy się by projektanci zaprezentowali go w MDK Muflon, by dostęp do niego miała jak największa grupa sobieszowian – mówi Zofia Czernow. Na spotkaniu ma być obecna wiceszefowa miasta i radny Wojtas Janusz.

Jak informuje naczelnik wydziału architektury, obecnie plan zagospodarowania przestrzennego dla Sobieszowa jest dostępny dla mieszkańców w urzędzie miasta, natomiast na 30 sierpnia br. o godz. 12.00 zaplanowana jest debata społeczna poświęcona temu tematowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Ula 18-08-2011 9:59
Może w końcu uda się ska...lizować ulicę Karkonoską!!!! Zgodnie z planami, które to zostały oddalone, bo pieniądze były potrzebne na ważniejsze sprawy....a zrobiono najpierw nawierzchnię ulicy, a teraz trzeba będzie to wszystko zrywać. Bo w XXI wieku to wstyd,żeby nie było ka...lizacji...
~sqandal 18-08-2011 11:48
ja bym tam nie dyskutował a oglosil referendum w sprawie odłaczenia Sobieszowa od Jeleniej Gory bo inaczej i tak zrujnowany Sobieszów jeszcze bardziej popadnie w ruine
~do 11:48 18-08-2011 14:21
Niestety w tej chwili Sobieszów nie może odłączyć się od Jeleniej Góry z prostej przyczyny. Nie jest w stanie się utrzymać. W Sobieszowie nie ma fabryk, hoteli czy innych obiektów z których mogłoby się uzyskiwać wpływy a podatki, które płacą mieszkańcy nie są takie duże, aby starczyły na jakiekolwiek większe inwestycje.
~./././ 18-08-2011 15:11
Jest smutne, że Sobieszów- cel wszystkich wycieczek które tu zjeżdżają, POPADA W RUINE I ZNIECHECA TURYSTÓW, jednak władzom powinno zależeć, aby Sobieszów był perełką, która przyciągnie jeszcze więcej turystów niż dotychczas. Odwołać teraźniejszą władzę!!!REFERENDUM
~ed 18-08-2011 17:03
wyburzyć i posadzić las
~Sir Galahad 18-08-2011 22:17
Jeśli będziemy się dzielić to będzie TYLKO GORZEJ!
~pierd 19-08-2011 0:55
a po kiego sobieszów jest potrzebny jeleniej ,odłączyć go i basta,będzie spokój!!!!!!!!
~siwy 19-08-2011 10:28
Niestety tak samo jest z całą Jelenią Górą, stolicą Karkonoszy - miasto powinno tętnić życiem przez cały rok, bo przecież turyści w górach są przez cały rok. Za mało atrakcji i tak samo Sobieszów popada w ruinę i robi się prowincjonalną wioską. A radni i prezydent, jego zstępcy itd tylko wyrażają zgosy na kolejne markety zamiast pomyśleć o dobru miasta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group