Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8149
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jaki plan dla Sobieszowa? Będą debaty

Czwartek, 18 sierpnia 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Jaki plan dla Sobieszowa?  Będą debaty
Fot. RED
Już za tydzień (25 sierpnia) w sobieszowskim MDK Muflon projektanci i przedstawiciele władz miasta wyłożą i zaprezentują plan zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy pod Chojnikiem. 30 sierpnia natomiast odbędzie się debata publiczna na ten temat.

O przedstawienie planu zagospodarowania przestrzennego dla Sobieszowa, mieszkańcy tej dzielnicy wnioskowali do władz miasta.
- W minionych latach do planu zagospodarowania przestrzennego dla Sobieszowa mieszkańcy zgłosili około 100 poprawek. Chcemy wiedzieć, jak władze miasta widzą rozwój naszej dzielnicy, co zamierzają zrobić z terenem byłego basenu i kilku innych miejsc oraz czy w okolicy naszych gruntów i domów planowane są jakieś inwestycje, a jeśli tak, to jakie – mówią mieszkańcy Sobieszowa.

Do ich prośby przychyliła się Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, która zapowiedziała spotkanie poświęcone temu tematowi w MDK Muflon na przyszły czwartek o godz. 18.00. Udział w nim mogą wziąć wszyscy zainteresowani.

– Rozpoczęła się procedura wystawienia planu zagospodarowania przestrzennego dla Sobieszowa, jednak niezależnie od niej na prośbę mieszkańców zgodziliśmy się by projektanci zaprezentowali go w MDK Muflon, by dostęp do niego miała jak największa grupa sobieszowian – mówi Zofia Czernow. Na spotkaniu ma być obecna wiceszefowa miasta i radny Wojtas Janusz.

Jak informuje naczelnik wydziału architektury, obecnie plan zagospodarowania przestrzennego dla Sobieszowa jest dostępny dla mieszkańców w urzędzie miasta, natomiast na 30 sierpnia br. o godz. 12.00 zaplanowana jest debata społeczna poświęcona temu tematowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group