Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6063
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jak ze światłem malowanej bajki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 stycznia 2010, 20:07
Aktualizacja: Niedziela, 10 stycznia 2010, 17:39
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kiedy wychodzisz z mrocznej Staromiejskiej, łagodny blask barw tęczy bijących z fasady Pałacu Schaffgotschów sprawia, że stajesz jak wryty i zastanawiasz się, w którym wymiarze rzeczywistości się znalazłeś. Herb dawnych panów na cieplickich włościach ożywa mieniąc się a to zielenią, a to purpurą. Koniecznie trzeba iść dalej.

W piątkowy wieczór uzdrowisko Cieplice nabrało kolorowych rumieńców za sprawą pierwszej wielkiej odsłony II Karkonoskiego Festiwalu Światła. Jego organizatorzy zadbali o doświetlenie wielu zabytków, które na co dzień toną w mroku. I choć wydawać by się mogło, że po ubiegłorocznej edycji niczym się zaskoczyć już nie da, wielu odwiedzających dziś zdrój wychodziło oczarowanych bajkowym pięknem uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

– Spacerujcie po Cieplicach. Szukajcie oświetlonych zakątków niespodzianek, które przygotowali dla was organizatorzy – zachęcał ze sceny spiker imprezy. Namawiał także do kupowania lampionów, które – oświetlone – miały pofrunąć w niebo wspólnie wypuszczone przez zgromadzonych na placu Piastowskim o godz. 19.

Tuż po zapadnięciu zmroku pokazem tańca ognia zwróciła na siebie uwagę grupa Skarabeusz, która przed fasadą Pałacu Schaffgotschów wyczyniała cuda z płonącymi pochodniami. Później widzów zaproszono na pokaz ledowej mody do Sali Błękitnej. Wielu spacerowało - i mimo gęsto sypiącego śniegu, który – z jednej strony dodał imprezie uroku, ale z drugiej nie ułatwił zadania fotografującym – podziwiali miasto. Znane, ale w bajkowym świetle odkrywane zupełnie na nowo.

Pogoda uniemożliwiła też zaproponowanie jeszcze jednej atrakcji: lotów balonem na uwięzi. Iluminowane Cieplice z wysokiej perspektywy dopiero wyglądają imponująco! Niestety, pozostaje nam tylko to sobie wyobrazić.

II Karkonoski Festiwal Światła potrwa do niedzieli. Szczegółowy program w zakładce „artykuły sponsorowane”. Zapraszają organizatorzy imprezy: Robert Futerhendler i Janusz Stańczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Pedagog 8-01-2010 21:46
Dzięki za tę relację. Bajecznie piękne zdjęcia.
~BC 8-01-2010 21:49
Konrad-Czarodziej :)
~margota 8-01-2010 23:57
Na pewno dobry pomysł i dobra reklama dla Cieplic. Ale dużo więcej pieniędzy - bez większej reklamy - byłby Aquapark - gdzie on jest? Te światełka widzieliśmy we wrześniu Nawet o godz. 20-tej jeździł Mikołaj też - dzieci się śmiały? Nie mydlcie i nie dawajcie ludziom "igrzysk"? Dajcie wreszcie nasze termy do wykorzystania i przy tym zatrudnienie dla ludzi przy powstaniu aquaparku. Nie ma się czym szczycić nasza władza miasta w sprawach dot. Cieplic.
kamik1985 9-01-2010 0:10
Bez rewelacji ta druga edycja Festiwalu. Tak głośno zapowiadali, że rozpocznie się prędzej. Tak naprawdę bardzo słabo widoczny od początku. Myślę, że w ubiegłym roku było o niebo lepiej:) ale może tylko mi się wydaje. To moja opinia.
~enwuce 9-01-2010 0:40
No fajno, szkoda ze wcześniej nie wiedziałem bo bym pojechał... ciekawe dlaczego nigdzie nie napisali... cóż jutro się pojedzie bo świetnie to wygląda :)
~AP 9-01-2010 10:55
znudzeni cieplem klawiatury piszecie-" bez rewalacji".Prosze o refleksje potrzac na zdiecie nr.1 i 2 -------------?- dla kogo Oni sie tak pocą.
dolnoślązak 9-01-2010 18:38
Było zimno, śnieżnie i c i e k a w i e. Gra warta lampiona. W niedzielę finał. Warto się zauroczyć!!! Polecam . Cel ZBOŻNY pomimo, że główny celebryta nosi okulary w czerwonej oprawce.
aristo 9-01-2010 21:34
Pokaz świateł laserowych na pewno na plus. Szkoda tylko, że nie można w ten sam sposób powiedzieć o towarzyszącym pokazowi dźwiękowi. Brak jego wyrazistości był w dużym dysonansie do czystości barw i ostrości laserowego światła, co psuło niepomiernie całościowy efekt.
rymcycymcy 10-01-2010 1:01
Taka kiepska ta scena, żeby tylko im się coś nie zawaliło ;)
teessi 10-01-2010 21:12
Na zdjęciach TEJO to wszystko o wiele piękniejsze niż naprawdę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group