Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak ze światłem malowanej bajki

Piątek, 8 stycznia 2010, 20:07
Aktualizacja: Niedziela, 10 stycznia 2010, 17:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jak ze światłem malowanej bajki
Fot. TEJO
Kiedy wychodzisz z mrocznej Staromiejskiej, łagodny blask barw tęczy bijących z fasady Pałacu Schaffgotschów sprawia, że stajesz jak wryty i zastanawiasz się, w którym wymiarze rzeczywistości się znalazłeś. Herb dawnych panów na cieplickich włościach ożywa mieniąc się a to zielenią, a to purpurą. Koniecznie trzeba iść dalej.

W piątkowy wieczór uzdrowisko Cieplice nabrało kolorowych rumieńców za sprawą pierwszej wielkiej odsłony II Karkonoskiego Festiwalu Światła. Jego organizatorzy zadbali o doświetlenie wielu zabytków, które na co dzień toną w mroku. I choć wydawać by się mogło, że po ubiegłorocznej edycji niczym się zaskoczyć już nie da, wielu odwiedzających dziś zdrój wychodziło oczarowanych bajkowym pięknem uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

– Spacerujcie po Cieplicach. Szukajcie oświetlonych zakątków niespodzianek, które przygotowali dla was organizatorzy – zachęcał ze sceny spiker imprezy. Namawiał także do kupowania lampionów, które – oświetlone – miały pofrunąć w niebo wspólnie wypuszczone przez zgromadzonych na placu Piastowskim o godz. 19.

Tuż po zapadnięciu zmroku pokazem tańca ognia zwróciła na siebie uwagę grupa Skarabeusz, która przed fasadą Pałacu Schaffgotschów wyczyniała cuda z płonącymi pochodniami. Później widzów zaproszono na pokaz ledowej mody do Sali Błękitnej. Wielu spacerowało - i mimo gęsto sypiącego śniegu, który – z jednej strony dodał imprezie uroku, ale z drugiej nie ułatwił zadania fotografującym – podziwiali miasto. Znane, ale w bajkowym świetle odkrywane zupełnie na nowo.

Pogoda uniemożliwiła też zaproponowanie jeszcze jednej atrakcji: lotów balonem na uwięzi. Iluminowane Cieplice z wysokiej perspektywy dopiero wyglądają imponująco! Niestety, pozostaje nam tylko to sobie wyobrazić.

II Karkonoski Festiwal Światła potrwa do niedzieli. Szczegółowy program w zakładce „artykuły sponsorowane”. Zapraszają organizatorzy imprezy: Robert Futerhendler i Janusz Stańczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group