Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2750
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak Hipolit został strażakiem. Potyczki z ortografią w “Norwidzie”

Środa, 4 kwietnia 2012, 14:22
Aktualizacja: 14:22
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Jak Hipolit został strażakiem. Potyczki z ortografią w “Norwidzie”
Fot. Kaja Stradowska
– Nieznajomość ortografii nie jest grzechem grzechem jest natomiast niechęć do jej poznawania – ta myśl Andrzeja Markowskiego przyświecała polonistce Halinie Lejczak przy organizacji już V Międzyszkolnego Dyktanda dla Gimnazjalistów, które odbyło się w poniedziałek w II LO im C.K. Norwida.

Gimnazjalistów przywitała dyrektor II LO Jadwiga Dąbrowska życząc uczestnikom jak najlepszych wyników. Dyktando zorganizowano przy współpracy Biblioteki Szkolnej, a szczególnie Anny Koziary. Inicjatorką cyklicznych spotkań jest polonistka Halina Lejczak.

Tekst dyktanda pt.: "Jak Hipolit został strażakiem" napisała trzykrotna zwyciężczyni dyktanda dla licealistów, uczennica klasy dziennikarskiej - Paulina Olejniczak. Po dyktandzie uczniowie gimnazjów i ich opiekunowie mogli wysłuchać prezentacji autorskich uczniów klas trzecich m.in. Mateusza Barty, zwycięzcy Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu, Karola Warczaka - recytującego swoje jeleniogórskie limeryki, które zapewniły mu trzecie miejsce w konkursie w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna".

Uczniowie uczestniczyli również w prezentacji Roberta Zalewskiego pt.: „O pochodzeniu i klasyfikacji języków" oraz mogli obejrzeć najstarsze woluminy znajdujące się w szkolnej bibliotece. Podziwiali również zdjęcia z przyrodniczej wystawy fotograficznej.

Pierwsze miejsce w V Międzyszkolnym Dyktandzie dla Gimnazjalistów zajęła Adrianna Gronczewska z Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu, drugie - Anna Szydłowska z Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, trzecią lokatę ex aequo wywalczyły Agnieszka Kowalczyk z Gimnazjum z Karpacza i Joanna Maciejewska z “jedynki”.

Organizatorzy zapraszają na kolejną, szóstą edycję dyktanda, które odbędzie się w 1 kwietnia 2013 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group