Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 7875
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inwestycje „Wodnika” w Śródmieściu

Wtorek, 6 lutego 2018, 9:08
Aktualizacja: Środa, 7 lutego 2018, 6:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inwestycje „Wodnika” w Śródmieściu
Fot. Przemek Kaczałko
Aleja Wojska Polskiego i ulica Sudecka to dwie największe inwestycje w Śródmieściu, jakie w tym roku planuje przeprowadzić Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” w Jeleniej Górze. Pierwsza z nich ma ruszyć jeszcze w pierwszym półroczu 2018 roku.

Przedstawiciele miejskiej spółki zaprosili dziennikarzy w miejsce, gdzie będzie się rozpoczynać lub kończyć (w zależności od harmonogramu robót) porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na Al. Wojska Polskiego. - Mówimy tu o wymianie sieci wodociągowej oraz modernizacji kanalizacji sanitarnej - powiedział Wojciech Jastrzębski, prezes spółki "Wodnik", który podkreślił, że prace będą prowadzone możliwie bezkolizyjnie - utrudnienia w ruchu będą minimalizowane. - To dla nas bardzo ważny tranzyt w przesyle wody między ujęciami Grabarów i Sosnówka - zaznacza.

W latach 2018-2022 spółka ma przeprowadzić inwestycje o wartości 93 miliony złotych. - To nie są tylko nasze pieniądze, ale też z pożyczki. W ciągu tych czterech lat wykonamy tyle zadań, aby osiągnąć poczucie bezpieczeństwa w dostawie wody, racjonalne zużycie i oszczędność dzięki mniejszemu poborowi wody ze środowiska - tłumaczy W. Jastrzębski.

Jak poinformowała wiceprezes spółki, prace zostały przyspieszone w związku z realnym zagrożeniem spuszczenia wody ze zbiornika w Sosnówce. Drugim ważnym zadaniem ma być modernizacja ujęcia w Grabarowie. - Musimy zwiększyć jego wydajność. Zależy nam też na poprawie jakości wody - powiedziała Barbara Rychter.

Ponadto planowana jest wymiana sieci w ulicy Sudeckiej (od Bankowej po Staffa), a także wymiana sieci na ul. Mickiewicza (od Wolności do Wesołej). Prace trwają już na ulicy Hofmana, Gałczyńskiego, w perspektywie jest też ul. Głowackiego oraz sieć w Maciejowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group