Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4364
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inwestycje „Wodnika” w Śródmieściu

Wtorek, 6 lutego 2018, 9:08
Aktualizacja: Środa, 7 lutego 2018, 6:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inwestycje „Wodnika” w Śródmieściu
Fot. Przemek Kaczałko
Aleja Wojska Polskiego i ulica Sudecka to dwie największe inwestycje w Śródmieściu, jakie w tym roku planuje przeprowadzić Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” w Jeleniej Górze. Pierwsza z nich ma ruszyć jeszcze w pierwszym półroczu 2018 roku.

Przedstawiciele miejskiej spółki zaprosili dziennikarzy w miejsce, gdzie będzie się rozpoczynać lub kończyć (w zależności od harmonogramu robót) porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na Al. Wojska Polskiego. - Mówimy tu o wymianie sieci wodociągowej oraz modernizacji kanalizacji sanitarnej - powiedział Wojciech Jastrzębski, prezes spółki "Wodnik", który podkreślił, że prace będą prowadzone możliwie bezkolizyjnie - utrudnienia w ruchu będą minimalizowane. - To dla nas bardzo ważny tranzyt w przesyle wody między ujęciami Grabarów i Sosnówka - zaznacza.

W latach 2018-2022 spółka ma przeprowadzić inwestycje o wartości 93 miliony złotych. - To nie są tylko nasze pieniądze, ale też z pożyczki. W ciągu tych czterech lat wykonamy tyle zadań, aby osiągnąć poczucie bezpieczeństwa w dostawie wody, racjonalne zużycie i oszczędność dzięki mniejszemu poborowi wody ze środowiska - tłumaczy W. Jastrzębski.

Jak poinformowała wiceprezes spółki, prace zostały przyspieszone w związku z realnym zagrożeniem spuszczenia wody ze zbiornika w Sosnówce. Drugim ważnym zadaniem ma być modernizacja ujęcia w Grabarowie. - Musimy zwiększyć jego wydajność. Zależy nam też na poprawie jakości wody - powiedziała Barbara Rychter.

Ponadto planowana jest wymiana sieci w ulicy Sudeckiej (od Bankowej po Staffa), a także wymiana sieci na ul. Mickiewicza (od Wolności do Wesołej). Prace trwają już na ulicy Hofmana, Gałczyńskiego, w perspektywie jest też ul. Głowackiego oraz sieć w Maciejowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
191
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group