Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3313
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Inwestycja na Śnieżce coraz bliżej

Sobota, 7 marca 2020, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 marca 2020, 11:07
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Inwestycja na Śnieżce coraz bliżej
Fot. Przemek Kaczałko
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił zapytanie ofertowe na opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej na zadanie: „Zaopatrzenie w wodę, odprowadzenie ścieków, oraz doprowadzenie sieci elektrycznych i teletechnicznych do obiektów użytkowych w obrębie szczytu góry Śnieżka” – dla potrzeb etapu oszacowania wartości zamówienia. Oferty mogą wpływać do 13 marca 2020 r.

Dokumentacja projektowa ma na celu umożliwienie skanalizowania, zwodociągowania oraz dostawy zasilania energetycznego i sieci technicznej dla obiektów:
1. Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce
2. Schronisko Dom Śląski
3. Stacja Kolejki Górskiej Kopa
4. Pocztownia wraz ze stacją wyciągu (po stronie czeskiej).

Koncepcja jest przez nas zaakceptowana. W pierwszym etapie ma być wyremontowany dolny talerz - prace miały się rozpocząć wiosną tego roku, ale ze względu na akcję wpisania obiektu do rejestru zabytków, proces może się rozpocząć pół roku później - powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, na którego terenie znajdują się wyżej wymienione obiekty.
Rozmawiałem w piątek z dyrektorem IMGW w Warszawie, który podtrzymuje deklarację jak najszybszego rozpoczęcia prac remontowych i udostępnienia dolnego dysku do celów turystycznych wraz z toaletami, a także rozpoczęcie dużej inwestycji, która zapewni wodę na Śnieżce i odprowadzi ścieki do Karpacza - podkreślił A. Raj, który zaznaczył jednocześnie, że warunkiem jest budowa oczyszczalni ścieków w Karpaczu, ale tu również ma zapewnienia burmistrza Radosława Jęcka, że decyzja w tej sprawie została podjęta.

Twoja reakcja na artykuł?

149
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
3
2%
Smuci
3
2%
Złości
13
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group