Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2669
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inwestorzy uwierzyli w potencjał Jeleniej Góry

Piątek, 12 września 2014, 7:27
Aktualizacja: Sobota, 13 września 2014, 8:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Inwestorzy uwierzyli w potencjał Jeleniej Góry
Fot. Inwestor
– Kupienie przez nas nowej działki o powierzchni ponad 51 000 mkw. jest dowodem na to, że widzimy perspektywy i możliwości rozwoju Jeleniej Góry – mówił podczas wczorajszej (11.09.) konferencji prasowej Michał Zapała, development manager firmy Echo Investment budującej Galerię Sudecką na Zabobrzu. Powstanie na niej I etap retail parku z marketem budowlanym sieci Leroy Merlin i parkingiem na blisko 500 miejsc.

Konferencja poprzedziła podpisanie przez Miasto i firmę Echo Investment aktu notarialnego kupna-sprzedaży działki położonej nieopodal obecnie budowanej Galerii. Inwestor kupił od miasta nieruchomość za ponad 5 mln zł netto.

- Cieszę się z tej transakcji, bo jest to znak, że trend kiedy inwestorzy branży handlowej omijali Jelenią Górę szerokim łukiem się skończył – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Ta inwestycja to potwierdza, bo jest to kwotowo największa sprzedaż w tej kadencji – dodał.

Firma przejęła teren wygrywając przetarg. - Nabycie tego terenu to niezwykle ważny krok w harmonogramie realizacji Galerii Sudeckiej – mówił Michał Zapała. - Zakłada on najpierw otwarcie Galerii Sudeckiej, składającej się ze stu sklepów, butików i punktów usługowych, pierwszego w mieście multipleksu kinowego Helios i największego klubu fitness Fabryka Formy. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie dwuetapowa budowa parku handlowego. W pierwszym etapie na wspomnianej działce powstanie market Leroy Merlin o powierzchni całkowitej 15 tys. mkw. Nabycie przez naszą spółkę tej nieruchomości to dowód na to, że widzimy możliwości perspektywy rozwoju Jeleniej Góry i wierzymy że kolejne inwestowanie środków w tym mieście ma sens i podstawy ekonomiczne. Warto też podkreślić bardzo dobrą współpracę z Miastem przy całym procesie zakupowym, za co dziękujemy – dodał.

Przedstawiciele spółki poinformowali również, że mimo katastrofy budowlanej, do której doszło na budowie Galerii Sudeckiej (w sprawie tej nadal toczy się postępowanie prokuratorskie) prace idą z niewielkim poślizgiem czasowym. Otwarcie galerii ma nastąpić, nie jak planowano jesienią tego roku, ale na wiosnę 2014 roku. Obecnie koszt całej inwestycji szacowany jest już na ponad 100 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group