Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 5722
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Görlitz-Zgorzelec: Inwazja weterynarzy!

Niedziela, 3 listopada 2013, 23:59
Aktualizacja: Wtorek, 5 listopada 2013, 7:20
Autor: Nasze Zoo Görlitz–Zgorzelec
Görlitz-Zgorzelec: Inwazja weterynarzy!
Fot. Nasze Zoo Görlitz– Zgorzelec
Po raz pierwszy w Görlitz odbywa się kongres lekarzy weterynarii pracujących w ogrodach zoologicznych. W pierwszym tygodniu listopada zwierzęta z niemieckich ogrodów zoologicznych nie mają powodów, by martwić się o zdrowie.

W dniach od 31.10.- 03.11.2013 na zaproszenie Naszego Zoo Görlitz-Zgorzelec oraz Muzeum Przyrodniczego Senckenberg, przybyło do Görlitz prawie stu lekarzy aby wziąć udział w 33 już posiedzeniu roboczym niemieckojęzycznych lekarzy weterynarii, pracujących w ogrodach zoologicznych.

Od ponad 30 lat dla weterynarzy pracujących w zoo oraz leczących dzikie zwierzęta, zjazdy te są stałym elementem kształcenia zawodowego. Tym razem zaplanowano ponad 40 fachowych wykładów z dziedziny egzotycznej medycyny zoologicznej. pektrum tematów było szerokie : od ekstrakcji kła u morsa, poprzez operację katarakty u orangutana, aż po torbiel jajnika u goryli. Na liście programu znajdują się także: prawidłowe żywienie zwierząt oraz bezpieczeństwo pracy. Wykładowcy to wyłącznie pracownicy z zakresu medycyny zwierzęcej, wielu z nich to specjaliści z długoletnim doświadczeniem w opiece nad zwierzętami dzikimi oraz mieszkającymi w zoo.

W kongresie zapowiedzieli udział także uczestnicy z Austrii, Szwajcarii, Holandii i Czech.
Dyrektor Goerlitzkiego Muzeum Przyrodniczego Prof. Dr Willi Xylander oraz Dyrektor Naszego Zoo, lekarz weterynarii Dr Sven Hammer pragnął, poza fachową wymianą doświadczeń, przybliżyć uczestnikom kongresu także nasze Europa-Miasto Görlitz-Zgorzelec oraz Górne Łużyce. W tym celu zaplanowano spotkania wieczorne w KulturBrauerei Landskron oraz w Krönum w Kulturinsel Einsiedel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group