Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7061
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Intermarché znika. Biedronka opanowuje jeleniogórski rynek?

Sobota, 10 grudnia 2011, 8:13
Aktualizacja: Niedziela, 11 grudnia 2011, 8:17
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Intermarché znika. Biedronka opanowuje jeleniogórski rynek?
Jeszcze Intermarché, a wkrótce....? Dodajmy, że w sąsiedztwie niebawem swoje progi otworzy kolejny market Dino.
Fot. RED
Do jutra trwa tzw. „mega wyprzedaż”, a później – zmiana loga. Mowa o działającym od 10 lat pawilonie francuskiej sieci Intermarché przy ulicy Głowackiego w Jeleniej Górze. Wszystko wskazuje na to, że placówkę przejmie Biedronka.

W pawilonie nie można już zapłacić kartą, a z półek znikają różne towary. Od poniedziałku będzie to kolejny sklep z szyldem Biedronki w Jeleniej Górze. Który? Doprawdy: trudno zliczyć. Dość powiedzieć, że nie tak dawno temu Biedronka zajęła parter nowo wybudowanej kamienicy na rogu ulic 1 Maja i ks. Kubsza. Zbudowano też pawilon Biedronki w okolicach Simetu, w miejscu dawnego parkingu na Zabobrzu. Sieć w naszym mieście zaczynała skromnie: od sklepu w pawilonie przy ul. Różyckiego. Dziś to potentat na rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi.

Biedronka należy do portugalskiej grupy Jerónimo Martins Distribuição, której początki sięgają 1792 roku. Wówczas to Galisyjczyk Jerónimo Martins otworzył w Lizbonie pierwszy sklep spożywczy i z biegiem lat stał się głównym dostawcą żywności na dwór królewski i do ambasad. – Dziś dziennie obsługujemy miliony klientów w ponad dwóch tysiącach sklepów i mamy 53 tysiące współpracowników – przeczytamy na portugalskiej stronie internetowej JMD.

W Polsce – pod szyldem Biedronki – działa ponad 1700 sklepów i dziewięć centrów dystrybucyjnych. Zatrudnienie ma tam 36 tysięcy osób. W Portugalii sieć sklepów tej grupy nazywa się Pingo Doce, czyli Słodka Kropla. Należą do niej także, między innymi, Cash&Carries, a także inne przedsięwzięcia z branży spożywczej i gastronomicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (123)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group