Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6160
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja przedszkolaków przy kolędach i pastorałkach

Czwartek, 26 stycznia 2017, 9:56
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2017, 8:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja przedszkolaków przy kolędach i pastorałkach
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 10. w Miejskim Przedszkolu Nr 4 w Jeleniej Górze odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci z miejskich placówek. Podczas środowych (25.01) występów maluchy w wieku od 3 do 6 lat zachwycały pięknymi wykonaniami i strojami.

W X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek wystąpiły na początek 3-latki z Miejskiego Przedszkola Nr 4, które zaśpiewały „My aniołki” i „Przybieżeli do Betlejem”. Następnie prezentowały się dzieci z MP Nr 10 (4-latki) - „Hola, hola pasterze”, „Przybieżeli do Betlejem”, MP Nr 14 (4-5 lat) - „Zostań Jezu mym braciszkiem”, MP Nr 27 (4-5 lat) - „O gwiazdo betlejemska”, „Gwiazdy tańczyły” oraz wiersz „Gwiazda betlejemska”, MP Nr 19 - „Pada śnieg” oraz wersja instrumentalna kolędy „Lulajże Jezuniu”, MP Nr 2 - „Bosy pastuszek” oraz efektowny taniec aniołków do utworu „Hallelujah”, MP Nr 11 (5-6 lat) - „Nie miały aniołki”, „Zagraj dziecku kołysankę”, a także Miejskie Przedszkole Nr 13 (4-latki) z utworami „Betlejem” oraz „Świeć gwiazdeczko”.

Świąteczna atmosfera tak udzieliła się zgromadzonym gościom, że na koniec wspólnie z dziećmi zaśpiewali „Przybieżeli do Betlejem”. Nagrody i dyplomy przedstawicielom przedszkoli wręczali: Piotr Paczóski (zastępca prezydenta miasta), Anna Ragiel (przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Jeleniej Góry), Paweł Domagała (naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu) oraz przedstawiciele duchowieństwa.

- Staramy się kultywować tradycje bożonarodzeniowe. Dzieci w swoich przedszkolach przygotowują jasełka, występy dla rodziców i personelu, a my tutaj spotykamy się i wspólnie kolędujemy – powiedziała Violetta Pyrzanowska, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Jeleniej Górze. - Już mamy styczeń, ale staramy się przedłużyć magię świąt. Dzieci co roku przyjeżdżają z nowym repertuarem, zaskakują nas nowymi pastorałkami, ale także tradycyjnymi starymi, polskimi kolędami – dodała organizatorka przeglądu.

- Jak zawsze staram się być w miarę możliwości na każdej takiej imprezie. To już jest tradycja, wspieramy takie inicjatywy, bo zależy nam na tym, żeby dzieci miały możliwość obserwować i porównywać swoje umiejętności z dziećmi z innych przedszkoli i to wzajemnie buduje nową jakość pracy przedszkoli – ocenił Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta.

- Poprzednia pani dyrektor zainicjowała tę tradycję i obecna kontynuuje. To jest piękna tradycja – wszyscy powinniśmy się jej uczyć, aby to nasze najmłodsze pokolenie kontynuowało to, bo tradycja w Polsce jest najpiękniejszym dobrem jakim mamy – powiedziała radna Anna Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group