• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 9:11
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 4508
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Integracja na Czarnym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 10:05
Aktualizacja: Środa, 5 czerwca 2019, 13:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz czwarty mieszkańcy Osiedla Czarne i innych części miasta i regionu mieli okazję spotkać się na boisku przy ul. Nowej, gdzie miejscowa parafia przy wsparciu władz miasta zorganizowała festyn integracyjny. Były występy artystyczne, loteria fantowa, pokazy służb mundurowych i miejskich spółek oraz wiele innych atrakcji.

W czasie imprezy można było zapoznać się ze sprzętem i charakterystyką pracy miejskich spółek - Wodnika, MZK, MPGK, była też strefa odpoczynku i rekreacji z Termami Cieplickimi, obcowanie z naturą dzięki Nadleśnictwu Śnieżka, a także miasteczko ruchu drogowego Straży Miejskiej oraz Policja, Straż Graniczna, GOPR, ratownicy medyczni, Straż Pożarna z kurtyną wodną, która pomagała przetrwać upał czy stoisko Zespołu Szkół Katolickich. Na najmłodszych czekały dmuchańce, nie zabrakło stoisk garmażeryjnych, w tym pysznych wypieków lokalnych gospodyń. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, a także pączek z niespodzianką.

Na scenie wystąpili m.in.: AMDG - zespół wokalno-instrumentalny Zespołu Szkół Katolickich, Adam Wolak, Sybiraczki i Kresowianie, duet Gabi i Dawida Jędrzejczyków, zespół Perfectum. Były też licytacje koszulki z autografem Mai Włoszczowskiej oraz kolacji dla rodziny u artystów Wojtowiczów.

To jest jedno z najciekawszych miejsc do życia w Jeleniej Górze - na pewno bardzo przyjazne i są tu wspaniali ludzie, co widać po tym festynie - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry - mieszkaniec Osiedla Czarne, który dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację festynu.

Twoja reakcja na artykuł?

13
54%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
9
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~zenon 3-06-2019 14:17
super !!!!!!!!!!!!!! i muza z czadem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Radny_ten_trzeci_z_lewej 3-06-2019 18:57
A Pan Prezydent Łużniak był?
~takie picu picu ? 3-06-2019 19:18
A petardy i ognie sztuczne o godz.23 to atrakcja dla czarnych mózgów zamieszkujących na Czarnym II w wigilię tej balangi. Mundus vult decipi ergo decipiart (ł) świat chce być oszukiwanyyy, więc go oszukujmy. "Wolność Tomku w swoim domku" ,bo to moja mała oj czysta!!!
~Matipatisrati 3-06-2019 20:26
Luźniak zainteresuj się Osiedlem Europejskim bo wstyd na całą Europę. Wysprzedali działki z nakazem zabudowy ale pomyśleć o tym żeby zrobić przystanek autobusowy i zaprosić Google do zarejestrowania ulic w aktualnych mapach to już za dużo roboty dla włodarzy. Nawet urzędowe pisma nie są adresowane wg ulic tylko jako działki między Krakowską i Nowowiejską. Zobaczymy przy następnych wyborach czy głosy z 50-ciu domków jednorodzinnych są ważne czy nie. Panie Łużniak wstyd na całą Europę.
~Joł 4-06-2019 23:58
Żeby się wstydzić to trzeba mieć honor.
~adam4 5-06-2019 7:47
festyn zorganizowany dobrze,ludzie zadowoleni,pogoda wspaniała,artysci jeleniogórscy,kolorowa scena ,profesjonalne nagłośnienie obsługiwane zreszta moim zdaniem przez najlepszego fachowca,stoiska piekne ,ludzie przyszli,chary zmatyczny ksiadz, co jeszcze abyscie przestali marudzic.Było wspaniale !!!!!!!
~takie picu picu ? 5-06-2019 8:12
Każdy robi to co lubi a omija szeroki łukiem to czego nie chce widzieć, słyszeć i czuć. I jestem sobą. Wincent qui se vincet-zwycięża ten kto siebie zwycięży.Trzymać się w dobrym kierunku. Czego brakuje ludziom? "Tumiwisizmu"
~Uważajcie na Pedofila 5-06-2019 11:55
Uwaga mieszkańcy Czarnego.Pedofil zamieszkujący na rogu Orzeszkowej i Podleśnej oraz posiadający ruderę na Wrzosowej Walerian Ś. właśnie opuścił pierdel.Często można go spotkać na drodze przy działkach między Czarnym a Morcinka.Uważajcie na swoje dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group