Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8521
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja na Czarnym

Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 10:05
Aktualizacja: Środa, 5 czerwca 2019, 13:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja na Czarnym
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz czwarty mieszkańcy Osiedla Czarne i innych części miasta i regionu mieli okazję spotkać się na boisku przy ul. Nowej, gdzie miejscowa parafia przy wsparciu władz miasta zorganizowała festyn integracyjny. Były występy artystyczne, loteria fantowa, pokazy służb mundurowych i miejskich spółek oraz wiele innych atrakcji.

W czasie imprezy można było zapoznać się ze sprzętem i charakterystyką pracy miejskich spółek - Wodnika, MZK, MPGK, była też strefa odpoczynku i rekreacji z Termami Cieplickimi, obcowanie z naturą dzięki Nadleśnictwu Śnieżka, a także miasteczko ruchu drogowego Straży Miejskiej oraz Policja, Straż Graniczna, GOPR, ratownicy medyczni, Straż Pożarna z kurtyną wodną, która pomagała przetrwać upał czy stoisko Zespołu Szkół Katolickich. Na najmłodszych czekały dmuchańce, nie zabrakło stoisk garmażeryjnych, w tym pysznych wypieków lokalnych gospodyń. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, a także pączek z niespodzianką.

Na scenie wystąpili m.in.: AMDG - zespół wokalno-instrumentalny Zespołu Szkół Katolickich, Adam Wolak, Sybiraczki i Kresowianie, duet Gabi i Dawida Jędrzejczyków, zespół Perfectum. Były też licytacje koszulki z autografem Mai Włoszczowskiej oraz kolacji dla rodziny u artystów Wojtowiczów.

To jest jedno z najciekawszych miejsc do życia w Jeleniej Górze - na pewno bardzo przyjazne i są tu wspaniali ludzie, co widać po tym festynie - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry - mieszkaniec Osiedla Czarne, który dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację festynu.

Twoja reakcja na artykuł?

13
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
9
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group