Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6027
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Piątek, 17 stycznia 2020, 6:00
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 6:04
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą
Fot. WAC
Tematyce bezpieczeństwa w kontekście rozpoczynających się ferii zimowych poświęcony był briefing prasowy, który odbył się wczoraj (16.01) w Urzędzie Miasta w Szklarskiej Porębie.

Pretekstem do spotkania, w którym poza burmistrzem miasta Mirosławem Grafem wzięli udział przedstawiciele służb i instytucji, od których zależy bezpieczeństwo turystów, m.in.: GOPR-u, policji, Karkonoskiego Parku Narodowego, Lasów Państwowych, operatorów ośrodków narciarskich.

Przygotowano „Instrukcję obsługi Szklarskiej Poręby”. Jest to - będący efektem pracy Biura Promocji Urzędu Miasta - zbiór porad, wskazówek i zasad, do których stosowania magistrat będzie namawiał gości odwiedzających Szklarską Porębę i okoliczne góry. Będzie on rozdawany turystom w formie broszury.

Nauczeni doświadczeniami i zdarzeniami na nartostradach, na trasach biegowych, na trasach turystycznych, na ulicach podjęliśmy jako Biuro Promocji taką inicjatywę, którą zrealizowaliśmy wspólnie z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami służb oraz organizacji działających w obsłudze ruchu turystycznego, zajmujących się bezpieczeństwem i stworzyliśmy taką „Instrukcję obsługi Szklarskiej Poręby – mówi kierująca Biurem Promocji Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie Agnieszka Rozenek. - Jest to dokument roboczy, na pewno nie jest doskonały. Niektórzy twierdzą też, że dotyka on spraw oczywistych. Otóż są one oczywiste dla nas miejscowych, nie zaś dla turystów przyjeżdżających w góry często po raz pierwszy i nie do końca wiedzących jak zachować się i dostosować do obowiązujących tutaj reguł. Ta instrukcja to taki nasz wspólny apel do naszych gości o rozsądny wypoczynek, z szacunkiem wzajemnie do siebie. Góry to miejsce, gdzie wrażliwość na drugiego człowieka powinna być szczególna.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele służb ratowniczych pozytywnie ocenili celowość przygotowania „Instrukcji obsługi Szklarskiej Poręby”.

Dobrze, że powstają takie opracowania, gdzie o takich podstawowych elementach bezpieczeństwa przypominamy – mówi naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomir Czubak. - Bo jak pokazuje praktyka, ludzie przyjeżdżający na urlop często o tych podstawach zapominają.
Miałem okazję brać udział w pracach nad tą broszurą i myślę, że jest ona napisana w sposób przystępny, fajny i z humorem – dodaje zastępca komisariatu policji w Szklarskiej Porębie Sławomir Wiktorski. - Wszystkie te rady powinny być brane do serca przez turystów, którzy nas tu odwiedzają, ponieważ są to rzeczy bardzo ważne. Myślę, że naczelne hasło dla odwiedzających nas gości brzmi: „Uśmiechnij się, masz urlop”, natomiast będziemy też do nich apelowali, żeby zachowali przy tym bezpieczeństwo.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group