Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5778
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Inspiracje damsko–męskie

Piątek, 6 sierpnia 2010, 14:03
Aktualizacja: 14:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Inspiracje damsko–męskie
Fot. TEJO
Przymiarki do kostiumów oraz dalsza praca nad poszczególnymi scenami „Jeleniosfery” zajęły czas uczestnikom w piątym dniu warsztatów „Lato w teatrze”, które trwają w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Na stroje, do których Urszula Tuszyńska z JCK wzięła dziś miary od adeptów sceny, trzeba będzie poczekać do środy. Wcześniej konieczna będzie praca nad spektaklem, który na razie „rodzi się” koncepcyjnie w głowach prowadzących wspomaganych pomysłami samych uczestników.

Wiadomo już mniej więcej, jakie sceny pokaże grupa „pantomimiczna” Jana Kochanowskiego. Oprócz sekwencji robotników, którzy – w rytm muzyki industrialnej – pokażą ruchem pracę fizyczną przy maszynie, będzie epizod damsko-męski. Za inspirację posłużyli Janowi Kochanowskiemu kuracjusze z Cieplic, którzy tańczą i bawią się w czasie wolnym od zabiegów.

Oczywiście: nie będzie to dosłowne przeniesienie ich zachowań, ale – jak to w pantomimie bywa – pewne zarysowanie sytuacji. Panowie będą się popisywać niezdarnie swoimi „umiejętnościami” przed paniami, które – być może – potrafią to zrobić lepiej.

Grupa taneczna Katarzyny Janekowicz, składająca się z samych dziewcząt, ćwiczyła układy choreograficzne za podkład muzyczny biorąc utwory Gotan Project oraz Stinga. Łukasz Duda także opracowywał ze swoją grupą podstawy scen oparte na dialogu przeradzającym się stopniowo w krzyk.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group