Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5125
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inauguracja senatora

Wtorek, 21 stycznia 2020, 13:10
Aktualizacja: Piątek, 24 stycznia 2020, 10:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inauguracja senatora
Fot. Przemek Kaczałko
Senator Krzysztof Mróz zaprosił wczoraj (20.01) do swojego biura w Jeleniej Górze przedstawicieli samorządów, instytucji i organizacji, z którymi współpracował w minionej kadencji Senatu, zapewniając jednocześnie, że zamierza kontynuować działania na rzecz regionu.

Jak zaznaczył senator Prawa i Sprawiedliwości, spotkanie inaugurujące nową kadencję odbyło się dopiero teraz, bowiem 23 grudnia Sąd Najwyższy ostatecznie uznał wyniki wyborów parlamentarnych (w naszym okręgu wyborczym nie brakowało protestów).

Inauguruję swoją drugą kadencję do Senatu - postanowiłem zaprosić ludzi, z którymi współpracowałem przez 4 lata. Spraw, o które zabiegam dla regionu jest wiele. Nie da się ich skutecznie realizować bez współpracy z dyrektorami, prezesami, samorządowcami... - podkreślił Krzysztof Mróz.
Oczekuje się od parlamentarzystów wsparcia - my na poziomie powiatu jeleniogórskiego odczuwamy to wsparcie. Udało się sporo wykonać. Otrzymaliśmy z rezerwy MSWiA środki na przebudowę dróg Strużnica - Gruszków i Radomierz - Janowice Wielkie. To ponad 10 milionów złotych wsparcia. Były też inne zadania, jak chociażby pomoc społeczna. To bardzo dobra współpraca. Senator zawsze jest aktywny, odpowiada - nie wszystko udaje się przeprowadzić, ale to wsparcie jest ważne i dziękuję senatorowi, bo samorząd i rząd muszą współpracować - tylko wtedy są efekty dla mieszkańców - stwierdził Krzysztof Wiśniewski, starosta powiatu jeleniogórskiego.
Sporo zawdzięczam senatorowi. Nigdy nie odmówił, gdy prosiłem o wsparcie - wyznał Artur Zych, burmistrz Wlenia. - W czasach, kiedy dysponujemy środkami zewnętrznymi, decyzje są podejmowane na różnych szczeblach i współpraca z parlamentarzystami jest konieczna - dodał burmistrz.

W kontekście potrzeb na obecną kadencję senator mówił m.in. o służbie zdrowia (kwestie szpitala w Złotoryi czy Jeleniej Górze), budowie obwodnicy Złotoryi, przebudowie drogi Jelenia Góra - Bolków z obwodnicą Kaczorowa, budowie bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, deglomeracji, budowie drogi S5, czy pozyskiwaniu środków na inwestycje w strefach ekonomicznych. Współpraca z samorządowcami i instytucjami ma być wsparta przez wpływowych polityków PiS pochodzących z Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

26
37%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
8%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
6%
Złości
34
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group