Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5894
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Inauguracja powiatowej rady seniorów

Środa, 3 lutego 2021, 6:02
Autor: WAC
Powiat: Inauguracja powiatowej rady seniorów
Fot. WAC
Wczoraj (2.02) w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie inaugurujące działalność Rady Seniorów Powiatu Karkonoskiego.

Rada Seniorów została powołana zarządzeniem Starosty Karkonoskiego na trzyletnią kadencję 2021 – 2023. W jej skład wchodzą przedstawiciele pięciu Gminnych Rad Seniorów, które funkcjonują w: Podgórzynie – Zdzisław Ratajski, Janowicach Wielkich – Irena Bajek, Mysłakowicach – Janina Radomska, Szklarskiej Poręby – Andrzej Ślazyk i Kowar – Regina Nadziejko.

Powiatowi radni – seniorzy będą się spotykać na sesjach co najmniej raz w kwartale. Rada będzie konsultować dotyczące seniorów decyzje władz powiatu, doradzać w ważnych dla nich kwestiach i wychodzić z inicjatywami zmierzającymi do integracji społecznej seniorów i umacniania więzi międzypokoleniowych.

Podczas pierwszego posiedzenia członkowie rady z rąk starosty Krzysztofa Wiśniewskiego odebrali akty nominacji. Ze swojego grona wybrali też prezydium. Przewodniczącym został Zdzisław Ratajski, jego zastępcą Janina Radomska, a sekretarzem Regina Nadziejko.

Bardzo się cieszę, bo tak naprawdę już od dwóch lat seniorzy zgłaszali prośby o powołanie powiatowej rady seniorów - mówi starosta. Niestety ustawodawca nie dawał nam takich prawnych możliwości wynikających wprost z ustawy o samorządzie gminnym. Wiemy, że cały czas prace nad zmianą ustawy trwają, jednak nie chciałem nadal czekać i dlatego powołałem radę seniorów, organ doradczy, opiniotwórczy i społeczny. Seniorzy to są bardzo aktywni ludzie, angażujący się w wielu obszarach. Widzimy to w naszym powiecie po gminnych radach seniora. Bardzo sobie cenię mądrość osób starszych, które biorą udział w różnych organizacjach i stowarzyszeniach oraz ruchach na rzecz lokalnej społeczności. To jest przeolbrzymi potencjał i siła, którą jako starosta chcę wykorzystać w powiecie karkonoskim.

Twoja reakcja na artykuł?

13
54%
Cieszy
5
21%
Hahaha
2
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group