Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4121
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Inaczej w Galerii Izerskiej

Wtorek, 24 lutego 2015, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: C–W
Region: Inaczej w Galerii Izerskiej
Fot. C–W
– Spotkanie, które przygotowała w naszej Galerii organizacja wrocławska EduBazar Slow Food miało trzy wymiary – powiedziała nam Violetta Pietrzak, kierująca Izerską Galerią Artystyczną. – Po pierwsze, można było kupić oryginalne, ekologiczne wyroby. Po drugie – uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach kulinarnych, a po trzecie – dla bardziej zaangażowanych i wprawionych, w warsztatach płatnych, w trakcie których można było nie tylko dowiedzieć się, jak przygotować potrawy z użyciem rzadkich surowców, a nawet samemu podjąć taką próbę – dodała.

Spotkanie nie miało nic wspólnego z wegetariańską czy wegańską dietą - można było kupić czy skosztować także kiełbas i wędlin. - Chodziło nam przede wszystkim o zwrócenie uwagi na to, co mamy wokół siebie, niekoniecznie w sieciowych sklepach, gdzie nie wiadomo, co jest chemicznym estrem, a co prawdziwym smakiem – mówiła Violetta Pietrzak.

Tymczasem, na przykład, niemal wszędzie na terenach wiejskich rośnie dzika róża. Świetne są herbatki i napary z kwiatów czy owoców czarnego bzu, albo z jasnoty białej, podobnej do pokrzywy czy wręcz z samej pokrzywy. Znakomitą przyprawą jest bluszczyk kurdybanek, jak natka pietruszki. Można przyrządzać frytki z selera, albo gruszkową musztardę.

Można też było uzyskać odpowiedź na pytania: Czy można przygotować słodkie dania bez jednego kryształka cukru? Co to jest ser, a co – wyrób seropodobny? Jak przygotować i do czego służy maść z korzenia światła?

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group