Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7311
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Imprezy kulturalne na dolnym Śląśku odwołane

Środa, 6 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 16:03
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jednym z nielicznych koncertów, jakie odbyły się w miniony weekend, był występ Stanisława Soyki we wrocławskim Firleju.

Występ szczególny pod każdym względem i od amego początku. – Soyka już na wstępie szczerze, ale bez zbędnego patetyzmu, podzielił się ze szczelnie wypełniającą klub publicznością swoimi dylematami i trudną decyzją o zagraniu tego wieczora. Podczas koncertu, który zakończył się godzinę przed ogłoszeniem informacji o śmierci Papieża, zabrakło największych przebojów, które zastąpiły bardziej stonowane kompozycje oraz utwory z wydanej dwa lata temu płyty „Tryptyk rzymski”, na której Soyka zaśpiewał słowa Jana Pawła II do własnej muzyki.
W sobotę nie odbył się m.in. koncert w Łykendzie, a kiedy informacja o śmierci papieża dotarła do klubu Madness, wyłączono w nim muzykę. Niedzielne koncerty familijne odwołała Filharmonia Wrocławska, nie odbył się koncert z cyklu Muzyka dawna – persona grata, a występ Anity Lipnickiej i Johna Portera w Imparcie został przeniesiony – najprawdopodobniej na 30 maja.
Podobnie będzie zresztą przez większość rozpoczynającego się dzisiaj tygodnia. W Jeleniej Górze odwołano największe imprezy kulturalne. Nie odbyła się zaplanowana na sobotę premiera spektaklu Paparazzi w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida. Odwołano też wczorajszy spektakl, który miał być połączony z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru.
Na inny termin przełożono XII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, który miał odbyć się w hali przy ul. Złotniczej.
Pod znakiem zapytania stanęła „Gitariada”, która miała się rozpocząć 7 kwietnia w Kłodzku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group