Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 10 maja
Imieniny: Antoniny, Izydora
Czytających: 13674
Zalogowanych: 52
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Imprezy kulturalne na dolnym Śląśku odwołane

Środa, 6 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 16:03
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jednym z nielicznych koncertów, jakie odbyły się w miniony weekend, był występ Stanisława Soyki we wrocławskim Firleju.

Występ szczególny pod każdym względem i od amego początku. – Soyka już na wstępie szczerze, ale bez zbędnego patetyzmu, podzielił się ze szczelnie wypełniającą klub publicznością swoimi dylematami i trudną decyzją o zagraniu tego wieczora. Podczas koncertu, który zakończył się godzinę przed ogłoszeniem informacji o śmierci Papieża, zabrakło największych przebojów, które zastąpiły bardziej stonowane kompozycje oraz utwory z wydanej dwa lata temu płyty „Tryptyk rzymski”, na której Soyka zaśpiewał słowa Jana Pawła II do własnej muzyki.
W sobotę nie odbył się m.in. koncert w Łykendzie, a kiedy informacja o śmierci papieża dotarła do klubu Madness, wyłączono w nim muzykę. Niedzielne koncerty familijne odwołała Filharmonia Wrocławska, nie odbył się koncert z cyklu Muzyka dawna – persona grata, a występ Anity Lipnickiej i Johna Portera w Imparcie został przeniesiony – najprawdopodobniej na 30 maja.
Podobnie będzie zresztą przez większość rozpoczynającego się dzisiaj tygodnia. W Jeleniej Górze odwołano największe imprezy kulturalne. Nie odbyła się zaplanowana na sobotę premiera spektaklu Paparazzi w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida. Odwołano też wczorajszy spektakl, który miał być połączony z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru.
Na inny termin przełożono XII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, który miał odbyć się w hali przy ul. Złotniczej.
Pod znakiem zapytania stanęła „Gitariada”, która miała się rozpocząć 7 kwietnia w Kłodzku.

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
198
Dobry pomysł
47%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
21%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego ceny mieszkań nie spadają mimo rekordowej podaży?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Cieplicki Parkrun świętuje 500 edycji
 
Inne wydarzenia
Rajdowcy opanują Jelenią Górę i okolice
 
Karkonoski Park Narodowy
KPN kupił Stawy Podgórzyńskie
 
Aktualności
Radość w Podgórzynie – przyszły na świat małe bocianki
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group