Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14978
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: II LO będzie świętować 65 lat!

Piątek, 4 stycznia 2013, 13:46
Aktualizacja: 13:47
Autor: Angela
Jelenia Góra: II LO będzie świętować 65 lat!
Fot. Organiatorzy
Koncert z prezentacjami wokalno – aktorskimi uczniów, rodziców i nauczycieli oraz gwiazdy wieczoru, zespołu Leniwiec – tak zapowiada się najbliższy piątek (11 stycznia br.) w Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie II LO w Jeleniej Górze czyli niezwykły „Norwid” będzie świętował swoje 65–lecie. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich absolwentów i przyjaciół szkoły.

Bilety na ten wyjątkowy koncert, który rozpocznie się o godz. 18.00 można kupić w sekretariacie szkoły przy ul. Gimnazjalnej 2. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na modernizację pracowni II LO. Na czym polega siła „Norwida”?

– Norwid to przede wszystkim jakość i inwestycja w młodych ludzi. Mamy 100 – procentową zdawalność na maturze, świetną atmosferę. Ucznia traktujemy jak współpartnera. Mamy również doskonałą kadrę. Staramy się stwarzać młodym ludziom najlepsze warunki rozwoju. Dajemy im możliwość rozwoju swoich talentów, co będzie można zobaczyć również na koncercie. Za pieniądze zebrane z koncertu chcemy kupić najnowocześniejszy sprzęt multimedialny do szkoły, po to by nasi uczniowie byli dobrze przygotowani zarówno do studiów, jak i do pracy. Obecnie technika to podstawa, dlatego chcemy by uczyli się w jak najlepiej wyposażonych salach – mówi Iwona Kumek, dyrektor II LO im. C.K. Norwida w Cieplicach.

Do najwyższego poziomu nauczania w tej szkole nikogo przekonywać nie trzeba. Dowodem na to są natomiast najlepsze wyniki maturalne, liczne sukcesy uczniów na konkursach i olimpiadach krajowych i zagranicznych, udział szkoły w projektach międzynarodowych, wybitni absolwenci, tacy jak: Marek Napiórkowski (gitarzysta współpracujący m.in. z Anną Marią Jopek), Artur Lesicki (gitarzysta, kompozytor), Jan Turnau (publicysta Gazety Wrocławskiej) Marcin Zawiła (prezydent Jeleniej Góry, poseł, dyrektor Książnicy Karkonoskiej), Jacek Bierut (poeta, prozaik, krytyk literacki), Maja Prudzienica (wykłada na Uniwersytecie Ekonomicznym) , Damian Sobczyk (lekarz), Anna Sosik (artystka wystawiające swoje prace w Berlinie), Krzysztof Izdebski (fonista światowej klasy), Robert Bednarczyk (sędzia), Piotr Łazarkiewicz (reżyser, scenarzysta, aktor oraz producent filmowy) i wielu innych.

O tym, jaka atmosfera panuje w „Norwidzie” świadczy również fakt, że jego absolwenci wracają i pracują tu jako nauczyciele.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
445
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group