Czytających: 11671

Jelenia Góra: II liga: Emocje na własne życzenie

Środa, 18 stycznia 2017, 21:29
Aktualizacja: Piątek, 20 stycznia 2017, 22:01
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra i Drogbruku Kalisz w środę (18.01) rozegrali zaległe spotkanie 9. kolejki II ligi, gr. D. W hali przy ul. Sudeckiej zdecydowanym faworytem byli gospodarze, jednak na własne życzenie do ostatnich minut musieli walczyć o zwycięstwo.

Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza już w pierwszej kwarcie zaznaczyli swoją przewagę nad rywalem. Od stanu 8:6 odskoczyli na 20:6, a po 10 minutach prowadzili 29:16. W drugiej odsłonie na tablicy wyników było już 35:16, co odzwierciedlało pozycje w tabeli obu zespołów. Po 16. minutach gry było już 44:21, ale przed przerwą goście zdołali nieco zmniejszyć straty i do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 48:30.

Po zmianie stron gospodarze utrzymywali wysoką przewagę przez całą trzecią kwartę, którą wygrali różnicą czterech punktów (po 30 minutach 67:45). To, co się wydarzyło w decydującej odsłonie było trudne do wytłumaczenia. Miejscowi, pewni zwycięstwa, nie podtrzymali koncentracji na wymaganym poziomie, co wykorzystali koszykarze z Kalisza. W 35. minucie było już tylko 73:60, a ostatnie punktu dla Sudetów w 37. minucie zdobył Paweł Minciel (80:65). Końcówka należała już do gości, którzy na minutę przed końcem doprowadzili do stanu 80:75, ale kibice zgromadzeni w jeleniogórskiej hali nie zobaczyli już więcej trafionych rzutów z żadnej ze stron i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Dzięki wygranej Sudety wróciły na trzecie miejsce w tabeli grupy D II ligi, a Drogbruk Kalisz pozostał na 11. pozycji.

KS Sudety Jelenia Góra - Drogbruk Kalisz 80:75 (29:16, 19:14, 19:15, 13:30)