Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 2292
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra /kraj: I Puchar Polski w Grillowaniu im. Macieja Kuronia

Piątek, 24 czerwca 2011, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Agrafka
Jelenia Góra /kraj: I Puchar Polski w Grillowaniu im. Macieja Kuronia
Fot. Organizatorzy
Już w jutro (sobota) o 14.00, w Parku Norweskim w Cieplicach rozpocznie się I Puchar Polski w Grillowaniu im. Macieja Kuronia. W konkursie grillowym wystartuje 12 ekip kucharzy zawodowych i amatorów grillowania. Patronat nad Pucharem objęła Joanna Kuroń oraz Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Do godziny 18.00 potrwa grillowanie potraw z drobiu, ryb, mięsa wieprzowego i warzyw. Jury profesjonalne i degustacyjne oceniać będzie grillowane potrawy wg standardów World Barbecue Association, Światowego Stowarzyszenia Grilla.

O Puchar Polski w Grillowaniu będą walczyć szefowie kuchni z Wrocławia, Poznania, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Świeradowa Zdroju, Ostrowa Wielkopolskiego, a także z Jeleniej Góry.

Polacy zaliczani są do światowej czołówki Mistrzów Barbecue, co udowodnili zdobywając Puchar Europy w Grillowaniu w 2003 roku i Mistrzostwo Świata w Grillowaniu w 2006 roku. Ekipa Polish Barbecue Kings, reprezentująca kucharzy zawodowych, od 2007 roku uczestniczy w Amerykańskim Pucharze Grillowym Jacka Danielsa.

Organizator imprezy, firma SUDETY IT – STATUS ufundowała dodatkowo nagrodę publiczności dla najlepiej ocenianego przez publikę zespołu. Tytuł i statuetkę „Mistrza Grilla” oraz nagrodę finansową w wysokości 1 tysiąca złotych otrzyma zespół, który zbierze największą ilość głosów-kuponów o wartości 2 złote, sprzedawanych podczas imprezy. Całość uzbieranych z głosowania środków zostanie przeznaczona na cel charytatywny w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group