Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13625
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Horror na drogach

Czwartek, 3 stycznia 2019, 14:02
Aktualizacja: Sobota, 5 stycznia 2019, 5:57
Autor: WAC
Region: Horror na drogach
Fot. WAC
Bardzo trudne warunki panują na ulicach w Jeleniej Górze i drogach w Kotlinie Jeleniogórskiej. Uliczny horror wywołały ostatnie opady śniegu.

Większość bocznych dróg jest biała i bardzo śliska, na pozostałych zalega rozjeżdżone błoto pośniegowe. Od rana doszło do kilku kolizji i drobnych stłuczek, w których na szczęście nikt nie odniósł większych obrażeń. Auta w takich warunkach poruszają się z żółwim tempie, jednak - jak informuje poinsp. Małgorzata Gorzelak z jeleniogórskiej policji - wszystkie drogi mimo trudnych warunków są przejezdne.

- Apelujemy do kierowców o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach – mówi podinsp M. Gorzelak. - Wczoraj na naszych drogach doszło do 16 kolizji, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego pojazdu. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Piesi również powinni zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię, bowiem najczęściej do wypadków z udziałem pieszych dochodzi jesienią i zimą, kiedy wcześniej zapada zmrok, zmniejsza się widoczność, jest ślisko. Często pieszy idący poboczem w ciemnym ubraniu jest dla kierowcy praktycznie niewidoczny. Odblask może uratować ludzkie życie. Odblaski dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. Prosimy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

14
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
6%
Nudzi
7
7%
Smuci
5
5%
Złości
62
66%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
506
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group