Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6797
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hłasko wciąż na czasie

Niedziela, 17 marca 2019, 8:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2019, 8:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Hłasko wciąż na czasie
Fot. Tomek Raczyński
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyła się premiera młodzieżowej grupy teatralnej STA–ART, prowadzonej przez reżysera – Łukasza Dudę. Tym razem padł wybór na Marka Hłaskę i jego "Ósmy dzień tygodnia". Tradycyjnie, ze sceny biła niesamowita energia, a młodzi aktorzy otrzymali zasłużone brawa!
Ten spektakl opowiada o relacjach kobiety z mężczyzną i tak naprawdę o różnicy, jaka jest pomiędzy nimi. W dużej mierze opowiada o tym, jak bardzo potrafimy się pogrążyć w naszych myślach, relacjach, które nie zawsze prowadzą do czegoś dobrego - opisuje Łukasz Duda, reżyser spektaklu, który przypomina, że opowiadanie Hłaski zostało osadzone w Polsce powojennej, a przekładając to na język współczesny i obecną sytuację należy pamiętać, że Hłasko pisząc dzisiaj opowiadanie - pisałby o 16-17 latkach, a nie 20-latkach.

Reżyser postanowił zaprezentować postać Agnieszki poprzez kilka aktorek, a jego założeniem było, aby spektakl trafił przede wszystkim do rodziców.

Ten spektakl pokazuje nasz punkt widzenia, który zmienia się, gdy zostajemy rodzicami. Każdy z nas przechodził przez etap życia, przez który przechodzą bohaterowie opowiadania - warto o tym pamiętać - podkreślił Ł. Duda, który przyznaje, że trafi on też do młodzieży, ale to właśnie rodzice są docelowymi odbiorcami.

Premiera w JCK odbyła się przy pełnej widowni, a kto nie zdołał zdobyć biletu, będzie miał możliwość w kwietniu - terminy wkrótce zostaną ustalone.

Jak zaznaczają organizatorzy, spektakl "Ósmy dzień tygodnia" rozpoczyna działania w ramach XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2019, którego idiom brzmi "TEATR? SPRAWDZAM!". Impreza odbędzie się w Jeleniej Górze w dniach 30.04-5.05.2019 r.

Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia.
Reżyseria i scenografia - Łukasz Duda.
Dźwięk - Robert Kuryś, Piotr Warszewski.
Światło - Łukasz Duda, Łukasz Izdebski.
Opracowanie plastyczne - Magdalena Rzeszutek.
Wystąpili - Julia Byszkowska, Błażej Dobiecki, Robert Kurek, Paulina Łobocka, Jagoda Maląg, Monika Mielniczuk, Konstancja Missa, Miriam Olek, Wiktoria Ostrowska, Karol Paciejewski, Monika Załupska, Maciej Zawodny.
Premiera: 16.03.2019 r.
Sezon: Teatr? Sprawdzam!
Produkcja: Jeleniogórskie Centrum Kultury 2019.

Twoja reakcja na artykuł?

14
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group