Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4630
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Histeryja" czyli ucieczka czasu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 17 lipca 2009, 17:24
Aktualizacja: 18:39
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Co w teatrze zdarzy się na pewno? – Jeszcze raz! – żartuje Tadeusz Rybicki. Rzeczywiście: te słowa kilka razy dziś usłyszeli młodzi wykonawcy, którzy już pojutrze (niedziela) pokażą na scenie JCK przy ul. Bankowej przedstawienie „Histeryja”. W dziesiątym dniu warsztatów „Lato w teatrze” ich uczestnicy opanowują już całość przedstawienia. Sceny dotychczas opracowywane w grupach, połączono w jedną sztukę.

Wczoraj ekipy techniczne ustawiły światło. Dziś młodzi adepci sceny – jak to się rzecze w teatralnym żargonie – „polecieli całość”. Sceny, które dotychczas ćwiczone były w grupach Łukasza Dudy, Daniela Jacewicza oraz Tadeusza Rybickiego, w piątek można było podziwiać już złączone w całość przedstawienia. Koordynacją całości zajmuje się Łukasz Duda.

To on nanosi ostatnie szlify: ustawia światło i dźwięk. Ale pozostali instruktorzy także mają jeszcze wiele uwag. Sztuka rodzi się na gorąco, więc trudno przesądzić o jej ostatecznym kształcie. Bardzo wiele do przedstawienia wnoszą wizualizacje Marka Staszaka. Dzięki nim sceny „Histeryji” zyskują nowy wymiar.

Tymczasem pierwszy turnus warsztatów już dobiega końca. – Ale ten czas leci! – mówią ich uczestnicy. Jeszcze nie tak dawno temu niektórzy w ogóle się nie znali. Dziś stanowią zgraną grupę, która ma za sobą pierwsze poważne doświadczenie teatralne. Kto wie? Może to tylko przygoda, ale z pewnością są tacy, którzy z teatrem zwiążą przyszłość.

Ostatni dzień warsztatowych zajęć jutro. Przypomnijmy, że premiera już w niedzielę, 19 lipca o godz. 19 w JCK przy ulicy Bankowej, a dodatkowy pokaz „Histeryji” w poniedziałek o tej samej porze w tym samym miejscu. „Lato w teatrze” to projekt Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie, który – wspierany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – trwa aktualnie na 9 scenach w całej Polsce. W Jeleniej Górze warsztaty są możliwe dzięki wsparciu urzędu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 17-07-2009 22:04
~Na pewno ..sa tacy,ktorzy w przyszlosci przekaza swoim talentem *radosc ..publicznosci jelonkowej ! Scena bedzie dla nich ..marzeniem JUZ spelnionym !
piipi 17-07-2009 22:07
~Radosny taniec mlodych .."Aniolow" ! (patrz.zdj.nr.35)
piipi 17-07-2009 22:10
..a ten sceniczny "domek" to moze sluzyc w przyszlosci naszym NIEgrzecznym *mezczyznom jelonkowym .. jako WC (~V~) !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !!
~grześ 18-07-2009 8:33
piipi dobrze myslisz , z tym wc :D , przyjdz na spektakl to coś zobaczysz ciekawego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group