Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6281
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: Hip–hopowiec chce zabić Kaczyńskiego? Tak sądzi Ryszard Nowak

Niedziela, 28 sierpnia 2011, 7:59
Aktualizacja: 12:02
Autor: Accipiter
REGION KRAJ: Hip–hopowiec chce zabić Kaczyńskiego? Tak sądzi Ryszard Nowak
Fot. Archiwum
Ryszard Nowak, przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami” z siedzibą w Szklarskiej Porębie, złożył zawiadomienie do prokuratora generalnego. W swoim doniesieniu twierdzi, że Bartłomiej Huk znany bardziej jako raper Hukos w utworze „Panie prezydencie” zapowiada zabójstwo…Jarosława Kaczyńskiego.

Hip-hopowa kompozycja autorstwa pochodzącego z Białegostoku rapera Hukosa pt. „Panie prezydencie” powstała i ukazała się na płycie cztery lata temu. Muzyk oskarża w niej prezydenta m.in. o to, że młodzi ludzie wyjeżdżają z tego kraju. Jej bohaterem miał być tragicznie zmarły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem śp. Lech Kaczyński. Wówczas piosenka wywołała kontrowersje i wzburzenie posłów Prawa i Sprawiedliwości. Mimo tego wtedy kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie zabrała głosu w sprawie, a prawnicy byli zgodni - w cytowanym tekście nie ma żadnej groźby karalnej, która mogłaby być zrealizowana.

Zdaniem prezesa od walki z sektami Ryszarda Nowaka, po 10 kwietnia 2010 roku Hukos miał zmienić treść swojego dzieła, tekst utworu nawiązuje do Jarosława Kaczyńskiego, lidera PiS, a w swej piosence „Panie prezydencie”, którą śpiewa nadal na swych koncertach, zapowiada zabicie Jarosława Kaczyńskiego. Przy tym Nowak powołuje się na podstawę prawną z art. 190. § 1. Kodeksu Karnego – „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”. W związku z tym Ryszard Nowak złożył do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta zawiadomienie popełnienia przestępstwa przez Hukosa.

Z kolei sam raper twierdzi, że jest to manipulacja, a Ryszard Nowak robi to tylko po to, żeby się wypromować. I na owe zarzuty odpowiada, iż nie atakował i nie atakuje nikogo personalnie, w jego w utworze nigdy nie pojawiło się nazwisko Kaczyński, a na swych koncertach śpiewa o zabiciu prezydenta jako symbolu władzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group