Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8078
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Haydn we właściwej oprawie

Czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:39
Aktualizacja: 10:41
Autor: NAT
Jelenia Góra: Haydn we właściwej oprawie
Fot. NAT
Burza oklasków po zakończeniu wczorajszego koncertu w kościele św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze w ramach projektu „Haydn w Euroregionie Nysa” była jak najbardziej zasłużona.

Znakomity koncert pod dyrygenturą Jerzego Swobody w wykonaniu solistów – studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, chóru mieszanego „Ještěd” z Liberca oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej powalił dosyć liczną publikę na kolana.

Projekt ma na celu przygotowanie Oratorium „Pory roku” Josepha Haydna i zagranie go na krótkiej trasie w okolicach Nysy. 25 sierpnia w kamiennogórskim Kościele Matki Bożej Różańcowej można było wysłuchać dwóch części Oratorium – Wiosna i Lato. Wczoraj, w jeleniogórskim Kościele pw. W. Erazma i Pankracego artyści wykonali część trzecią – Jesień i czwartą – Zimę. 30 sierpnia w Libercu natomiast odbędzie się finałowy koncert, w Kościele św. Antoniego o godzinie 18.00 i 21.00, kiedy zostaną odegrane wszystkie „Pory roku”.

Solistami występującymi na wczorajszym koncercie byli uczestnicy warsztatów wokalnych – Joanna Reszel (sopran), Sławomir Urmański (tenor), Dawid Biwo (bas), Sara Aasen (sopran), Andrzej Marusiak (tenor) oraz Artur Rożek (bas).

Każdy z nich, obdarzony niesamowitym głosem i piękną barwą zabierał publiczność w podróż do świata opisywanego w tekście oratorium autorstwa Gotfryda van Swietena, gdzie toczyło się proste i typowe dla czasów Haydna życie wieśniaków.

Koncert ten był drugim i ostatnim wakacyjnym występem w Jeleniej Górze, naszej orkiestry. Od września machina rusza ponownie i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej będzie nas cieszyć swoją muzykę przez cały nowy sezon artystyczny 2009/1010.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group