Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10309
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Harcerski piknik

Sobota, 4 maja 2019, 13:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 maja 2019, 13:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Harcerski piknik
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny, przy okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze można było poczuć harcerski klimat, bowiem Hufiec Karkonoski ZHP zaprezentował to, co przyciąga młodych ludzi do patriotycznej grupy.
To 100 pomysłów na patriotyzm, czyli sto pomysłów na spędzanie wolnego czasu po harcersku, w zgodzie z naturą - mówił Robert Zapora, komendant Hufca Karkonoskiego ZHP.

Na Placu Ratuszowym zapłonęło ognisko, były gry i zabawy harcerskie, chusta Klanzy, bańki mydlane, malowanie twarzy, punkt gastronomiczny z kiełbaską z grilla lub z… ogniska. Był pokaz sprzętu asg, którym dysponuje Grupa Reprezentacyjna Hufca Karkonoskiego.

Czas zgromadzonym umilał zespół C-HAOS, czyli harcerski zespół muzyczny przy 4. Jeleniogórskim Szczepie Harcerskim „Enigma”. Były stoiska z technikami harcerskimi (np. szyfry), a także z pierwszej pomocy (z fantomem i przenośnym AED). Prezentowano obozowe łóżka polowe oraz ofertę obozów harcerskich w Białogórze. Chętni mogli też skorzystać z miasteczka ruchu drogowego Straży Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
758
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group