Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6665
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Harcerska gra miejska!

Środa, 7 października 2020, 6:02
Autor: RZ/Org
Piechowice: Harcerska gra miejska!
Fot. Użyczone/Organizator
Ponad 200 osób wzięło udział w grze miejskiej w Piechowicach, która odbyła się w minioną sobotę (3 października). Byli to głównie harcerki i harcerze, którzy w ten sposób zainaugurowali nowy rok.

Harcerze spotkali na swojej drodze piratów, czekało na nich mnóstwo zadań: stworzyli filtr do wody, skonstruowali własny statek, udzielali rozbitkom pierwszej pomocy, uczyli się orientacji w terenie czy podstaw rozpalania ognisk.

Na trasie dla starszych wcielali się w detektywów, których celem było odnalezienie młodego hrabiego Wilhelma. Spotykali przyjaciół zaginionego, wykonując dla nich zadania, takie jak odnalezienie zdjęcia-pamiątki dla niani Wilhelma, szybkie rozpalanie ogniska w trudnych warunkach, czy powtórzenie podstaw ze znajomości lokalnych ziół, zebrali informacje o Wilhelmie, odnaleźli go, a na końcu przekonali do powrotu do domu.

Fabuła trasy zuchowej (najmłodszej) opierała się na bajce „Jack i Piraci z Nibylandii”. Dzieci miały odbić skarb z rąk kapitana Haka, tworzyli magiczny pył, łowili jabłka przy pomocy prawdziwej wędki, sadzili kwiaty, rysowali marzenia przy pomocy soku z cytryny, wszystko po to, aby zdobyć hasło, czyli miejsce ukrycia skarbu.

Całość zakończyła się uroczystym apelem, na którym rozdane zostały nagrody i odczytano rozkaz Komendanta. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, apele odbyły się równolegle w trzech różnych miejscach, oddzielnie dla każdej z kategorii wiekowych. Były to: boisko ZSTiL, Szklany Ogród oraz Niedźwiedzia Łąka.

Wyniki współzawodnictwa na trasach:

Trasa zuchowa:

Nasze dzielne zuchy - wszystkie były zwycięzcami 🙂

Trasa harcerska I:

1. Miejsce 44 Drużyna Harcerska "Zorza"

2. Miejsce 14 Drużyna Harcerska "Ventus" im. Jana Bytnara ps. Rudego

3. Miejsce 8 Piechowicka Drużyna Harcerska "Burza"

Trasa harcerska II:

1. Miejsce 52 WDH "Manada"

2. Miejsce 6 ŚWDH "Kora Brzozowa" im. Ernesta Thompsona Setona

3. Miejsce 53 Drużyna Harcerska "Żywioły"

wyróżnienie 25 DH "Przygoda"

Trasa starszoharcerska:

1. Miejsce 55 DHSiW "Exigo"

2. Miejsce 74 Drużyna Harcerzy Starszych "Genesis"

3. Miejsce 55 DHSiW "Exigo" - patrol drugi

Gra Miejska w Piechowicach została zrealizowana w ramach projektu pn.”Znów Aktywni Razem”, współfinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Partnerstwo Ducha Gór.

Twoja reakcja na artykuł?

17
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group