Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5164
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Handlówka z nową bazą do kształcenia zawodu

Środa, 9 marca 2011, 8:56
Aktualizacja: 8:57
Autor: Angela
Rozpisano przetarg na przebudowę części gastronomiczno–szkoleniowych w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. Nowoczesne pracownie do nauki zawodu powstaną w ramach unijnego projektu „Modernizacja centrów kształcenia na Dolnym Śląsku”.

O nowoczesnym centrum kształcenia zawodowego Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze marzył od kilka lat. Jest szansa, że jeszcze w tym roku te marzenia się spełnią.

– Do tego projektu przygotowywaliśmy się od kilku lat. Mamy przygotowany projekt. Będzie to modernizacja tzw. podziemi szkoły, gdzie pojawią się nowoczesne pomieszczenia do przygotowywania i wydawania posiłków oraz szatnie dla młodzieży. Na całym piętrze będą zlokalizowane dwie pracownie technologiczne, w ramach których pojawią się pracownia barmańska i kształcenia ogólnego oraz pracownia kształcenia praktycznego. Pomieszczenia zostaną wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt technologiczny począwszy od sprzętu do gastronomii, barmański i sprzęt do pracowni językowych czyli słuchawki, projektory, komputery i wiele innych – powiedziała Danuta Pawłowicz, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2 w Jeleniej Górze.

Powierzchnia, na której pojawi się nowoczesne centrum kształcenia, to ponad 1300 m kw. z czego ponad 770 m kw. to powierzchnia użytkowa tych pomieszczeń. W ramach prac pomieszczenia zostaną całkowicie przebudowane, wymienione zostaną drzwi i instalacje, położone zostaną również nowe kafelki itp.

Zadaniem miasta jest przygotowanie pomieszczeń. Wyposażenie sal zostanie sfinansowane z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. W naszym województwie takich centrów powstanie dziewięć, w tym trzy w Jeleniej Górze. Poza „Handlówką” nowoczesne centra będą służyły uczniom w „Mechaniku” gdzie prace są poważnie zaawansowane oraz w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. Zakończenie remontu nowych pracowni w ZSLiZ nr 2 planowane jest 10 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group