Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 4488
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Handlarze narkotyków usłyszeli zarzuty

Czwartek, 8 lipca 2010, 9:07
Aktualizacja: 14:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Handlarze narkotyków usłyszeli zarzuty
Fot. Angela
Trzy osoby, które zostały zatrzymane w miniony poniedziałek na Zabobrzu w okolicach centrum handlowego, usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która chciała wprowadzić do obrotu 3,5 kg marihuany. Wczoraj prokuratura przekazała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wnioski o ich tymczasowe aresztowanie.

Zatrzymani to mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic: 61 – letni Paweł K., 52 – letni Henryk K. i 33 – letni Mariusz W.

– Wszystkie te osoby zostały zatrzymane podczas transakcji zakupu 2 kg marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli zarówno środek odurzający, jak i pieniądze, którymi miło być zapłacone za ten środek. Wszystkie zatrzymane osoby miały już kontakt z organami ścigania. Obecnie postawiono im zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany – mówi prokurator Marcin Zarówny, naczelnik Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Akcję zatrzymania handlarzy narkotyków prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Rzeszowa, którzy już wcześniej pracowali nad sprawą. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w minionym tygodniu, obecnie jest w fazie początkowej.

Zatrzymanym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi od trzech miesięcy do pięciu lat wiezienia, natomiast za rozprowadzanie narkotyków od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wartość zatrzymanych narkotyków, 3,5 kg marihuany, to według czarnorynkowej szacunkowej najniższej ceny 105 tys. zł. Policja zabezpieczyła też trzy pojazdy należące do zatrzymanych: dwa samochody osobowe i jedno auto dostawcze.

- W tym tygodniu prokuratura wyda decyzję o zabezpieczeniu majątkowym pojazdów stanowiących własność podejrzanych – mówi prokurator Marcin Zarówny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (81) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group