Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 7860
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Hala z Polskiego Ładu

Czwartek, 4 listopada 2021, 7:00
Autor: WAC
Podgórzyn: Hala z Polskiego Ładu
Fot. MT
To spore wsparcie dla naszego budżetu, które pozwoli na realizację kilku inwestycji ważnych dla mieszkańców gminy Podgórzyn – tak o dotacji jaką otrzymał samorząd w ramach programu rządowego „Polski Ład” mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk.

Ogółem na realizację kilku zadań gmina otrzymała wsparcie w wysokości 10 milionów złotych. Połowa środków z dotacji rządowej, czyli 5 milionów złotych zostanie przeznaczona na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Orła Białego w Podgórzynie. Według planów ma być nowoczesnym obiektem sportowym z łącznikiem z budynkiem szkoły. Nie zabraknie w nim części sanitarnej oraz szatni. Dotacja rządowa pokryje połowę szacowanych na 10 milionów złotych kosztów budowy hali. Reszta ma pochodzić z budżetu gminy (2 mln zł) oraz wsparcia z Ministerstwa Sportu (3 mln zł).

Dodajmy, że pozostała część puli środków jakie trafią do Podgórzyna z „Polskiego Ładu” zostanie wydana na inwestycje wodociągowo – kanalizacyjne (2 mln zł) oraz drogowe (3 mln zł).

Twoja reakcja na artykuł?

22
56%
Cieszy
8
21%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
8%
Złości
5
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
52
Plac Ratuszowy
10%
Plac Piastowski
58%
Wolę miejskie parki
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group