Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 8291
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: H. Papaj z kolejnym projektem uchwały

Czwartek, 25 lutego 2021, 11:23
Aktualizacja: 11:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: H. Papaj z kolejnym projektem uchwały
Fot. Przemek Kaczałko
Legniccy radni przyjęli uchwałę ws. opłaty za zajęcia pasa drogowego na ogródki letnie i zimowe przed lokalami gastronomicznymi, która - dzięki obniżce - ma pomóc przedsiębiorcom w trudnym czasie rządowych ograniczeń. W ich ślady chce pójść jeleniogórski radny Hubert Papaj, który wniósł do Rady Miejskiej projekt uchwały w tej sprawie.

Od wielu lat rzadkością w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry są projekty uchwał radnych lub klubów radnych - zazwyczaj rozpatrywane są projekty prezydenta/ Urzędu Miasta, a rzadziej - grupy radnych. Aktywność w tym zakresie od pewnego czasu wykazuje Hubert Papaj, który tym razem chciałby, aby rajcy bez względu na podziały polityczne - ulżyli przedsiębiorców dzięki obniżeniu stawek za zajęcie pasa drogowego pod ogródki restauracyjne.

Wiele branż jest poszkodowanych przez trwającą epidemię koronowirusa. Jedną z najciężej dotkniętych jest branża gastronomiczna, która od 24 października ponownie może jedynie oferować swoje usługi na wynos - podkreśla Hubert Papaj.
Wielu właścicieli restauracji może być nie stać na otwarcie dodatkowo ogródków. W przyszłości, kiedy w lokalach będzie mogła przebywać ograniczona liczba klientów, ogródki zewnętrzne pozwolą na przyjęcie większej liczby gości. Mając to na uwadze Klub Bezpartyjnych złożył na ręce przewodniczącego Rady, wniosek o umieszczenie w porządku obrad najbliższej sesji, projektu uchwały, w myśl którego za zajęcie pasa drogowego restauratorzy zapłacą symboliczną opłatę 1 lub 2 groszy za metr kwadratowy dziennie - dodał radny.

Wkrótce dowiemy się jak na tę propozycję zareagują radni Koalicji Obywatelskiej, którzy mają większość w jeleniogórskiej radzie.

Twoja reakcja na artykuł?

11
38%
Cieszy
15
52%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
120
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group