Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5677
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Groźnie przy kominku

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Wtorek, 6 kwietnia 2010, 8:58
Aktualizacja: 9:05
Autor: Angela
Fot. .....
Ponad dwie godziny trwała wczoraj akcja dwóch zastępów straży pożarnej, które gasiły podłogę w budynku wielorodzinnym przy ulicy Odrodzenia w Szklarskiej Porębie. Nikomu nic się nie stało.

Jak na razie nie wiadomo, czy przyczyną pojawienia się ognia w pokoju było wadliwe zamontowanie kominka przez lokatorów, czy fakt, że z paleniska wypadł kawałek żaru. Na miejsce pojechały dwa zastępy strażaków, jeden ze Szklarskiej Poręby, drugi z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Jeleniej Góry.

By ugasić pożar, strażacy musieli usunąć część podłogi wycinając ją. –
Kominki wymagają częstych przeglądów i systematycznego nadzoru – przypominają ratownicy. – Powinny być też montowane zgodnie ze sztuką budowlaną i szczegółowymi przepisami określonymi do instalowania w mieszkaniach tego typu urządzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~xxx 6-04-2010 10:06
Na początek dodam, że kominek był montowany przez wynajętą firmę, a nie lokatorów. Strop palił się od wewnątrz więc jest wykluczone to, że wypadł kawałek żaru z kominka. Przebieg całego zdarzenia oraz zdjęcia można zobaczyć na stronie poświęconej Straży Pożarnej ze Szklarskiej Poręby www.ospszklarskaporeba.dbv.pl
~_Łowca byków 6-04-2010 15:59
No tak drodzy "fachowcy" od kominków. Dopóki tym trudnić się będą przy_błędy kominkowe, dopóty odnotowywać niestety będziemy takie niebezpieczne zdarzenia.
~Z Gór My Syny 6-04-2010 18:12
Nic sie cholera jansna nie stalo , tylko mnie obudziliscie w ten piepszony lany poniedzialek a kac po tych jajkach byl straszny ! wybaczam i prosze o wybaczenie !! Moja ulica moja dzielnica !!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group