Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2597
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Groźna woda zaleje ulice?

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 22 czerwca 2006, 0:00
Autor: Daria
Fot. Daria
Niedrożne studzienki kanalizacyjne i gwałtowne nawałnice, które w środę wieczorem przeszły nad Jelenią Górą i okolicami, dały się we znaki kierowcom. To może się powtórzyć: synoptycy nie wykluczają kolejnych, tak intensywnych opadów.

Ich skutkiem były ogromne kałuże i woda płynąca środkiem jezdni.
Szczególnie trudna sytuacja panowała na ulicy Mickiewicza, gdzie zalany był pas ruchu prowadzący z osiedla Czarne w kierunku centrum.

Rozpędzonym kierowcom trudno było wyhamować przed gigantyczną kałużą, dlatego też efektownie przejeżdżali przez wodę. Dla niektórych jazda kończyła się na pobliskim przystanku autobusowym, gdyż zalane wodą silniki odmawiały posłuszeństwa.

Zdaniem wielu prowadzących pojazdy studzienki są zatkane, między innymi, piachem po zimowym posypywaniu dróg. Z kolei odpowiedzialne służby podkreślają, że studzienki – przy tak intensywnych opadach deszczu – mają za małą przepustowość.

Trudna sytuacja panowała także w Górach Izerskich, szczególnie w Swieradowie Zdroju gdzie podczas czterdziestominutowej ulewy spadło kilkanaście centymetrów wody na metr kwadratowy.

Kilkucentymetrowa warstwa wody na drodze uniemożliwiała przejazd pojazdom. Większość kierowców decydowała się na przeczekanie nawałnicy na poboczu. Jazdę utrudniała także bardzo gwałtowna burza oraz uderzające w ziemie pioruny.

Strażacy odnotowali kilka niegroźnych podtopień piwnic. Na szczęście nie wystąpiły z brzegów wody rzek.
Meteorolodzy ostrzegają, że intensywne deszcze i burze mogą wystąpić w najbliższych dniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~jur 22-06-2006 13:36
co to za kałuża na tym zdjęciu. Ja wczoraj około 19.00 kiedy jechałem ul.Karłowicza czułem się jakbym jechał środkiem rzeki
~mysia 22-06-2006 13:37
oj działo sie działo
~bolo 22-06-2006 13:37
w swieradowie kilka razy walnelo w drzewa ale nic sie nie spalilo na szczescie
~pestka 22-06-2006 14:07
jak zawsze po takich ulewach fajnie działo sie na Zabobrzu Na Działkowicza można było uprawiac sporty wodne tak samo na Karłowicza kilka razy do roku jest ten sam problem kierowcy mowia o zatkanych studzienkacj , Wodniacy o tym , że deszcz był za duży
~Kierowca 22-06-2006 14:15
małe czy duże kałuże takie sytuacje nie powinny się zdarzać w końcu ktoś mądry projektuje i buduje te ulice o ile pamietam ul. Mickiewicza była gruntownie remontowana jaieś dwa lata temu czy tak trudno przewidziec takie sytuacje w razie awarii samochodu winnych nie ma i koszty poktywaja kierowcy to dotyczy i naszym ulic które przypiminają szwjcarski ser
~prawdziwy bolo 22-06-2006 15:23
a ty co sie podemnie podszywasz????????
~SULOWO 22-06-2006 15:46
Czy na tym zdjęciu to nie jest droga pod górkę do domu pana radnego Prystroma W.Nie jeden wypadek był w tym miejscu.Założyli nawet barierki ochronne ale o wodzie i jej odprowadzeniu nie pomyśleli takich mamy rządzących jakich sobie wybraliśmy.Czas na nową ekipę nie nauczycieli i SLD-owców!?
~kanał 22-06-2006 18:24
za czasów głębokiej komuny dwóch panów przy pomocy konia i wozu oczyszczało studzienki w całym mieście.oczywiście bez przetargu.ostatnio ktoś czyścił na groszowej, co drugą.
~ksywka 22-06-2006 21:51
oj dzialo sie bardzo bylo smiesznie gdy kierowcy jechali szybko z czarnego i nie wiedzieli tej kaluzy
~ati 22-06-2006 22:40
a wiecie jak fajnie podczas tej burzy po majówie sie chodziło??;]
~bezrobotny 23-06-2006 4:35
Wychodżą wieloletnie zaniedbania sieci sanitarnej i ogólnospławnej.Tak jak każde inne urządzenia winne być konserwowane i czyszczone przynajmniej raz w roku.Tego sie u nas od dłuższego czasu nie robi.Aktualnie to się robi od przypadku.Czyszczące wpusty uliczne Kółko Rolnicze z Siedlęcina tak naprawdę nie ma o tym zielonego pojęcia i jak zauwazył Kanał do tej formy trzeba wrócić tylko w bardziej nowoczesny sposób.W tym mieście niedługo Firma Radnego Grochali opanuje wszystkie usługi komunalne a przy okazji winna zmienić szyld,bo z rolnictwem do czynienia to mają tyle wspólnego "co kot napłakał."Dobrze by było aby radni z Komisji Gospodarki Komunalnej wysiedli ze swoich bryk i trochę pochodzili po mieście.
~Jurek 23-06-2006 9:51
dlaczego problemy naszego miasta dostrzegamy tylko my mieszkańcy czytanie stron jelonki powinno być codziennym obowiązkiem każdego urzędnika u was wiadomo gdzie dzieje sie źle, co trzeba naprawić, jak to zrobić jestescie dosłownie wszędzie
~krysia 23-06-2006 10:13
zgadzam sie z Jurkiem!!! Dzieki Jelonce dowiedzialam sie o wielu ciekawych sprawach . Ciekawych i waznych dla naszego miasta. Brawo dla wspanialych dziennikarzy Jelonki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group