Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12206
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gród Krzywoustego inspiracją dla młodych plastyków

Sobota, 4 października 2008, 8:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Gród Krzywoustego inspiracją dla młodych plastyków
Fot. Mar
Przez cały mijający tydzień w Cieplicach i w centrum Jeleniej Góry można było spotkać młodych plastyków malujących i rysujących nasze miasto. Byli to uczestnicy I Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, zorganizowanego przez cieplickie Liceum Plastyczne.

Z całego kraju przyjechało 38 uczniów liceów plastycznych oraz czworo Holendrów z zaprzyjaźnionej z cieplickim liceum szkoły artystycznej. Uczestnikami pleneru są również uczniowie z Cieplic. Uczestnicy mogli malować dowolne miejsca w dowolnej technice. W sobotę o godzinie 15 w dawnej bursie odbędzie się wernisaż prac uczestników i zostaną wręczona nagrody.

- W plenerze wzięło udział 64 uczestników – wyjaśnia dyrektor szkoły, Małgorzata Kasztelan – Patronat nad naszym przedsięwzięciem objął poseł Marcin Zawiła, który również ufundował kilka nagród.

- Maluję uroczy zaułek w centrum Cieplic, który przyciągnął moją uwagę – powiedziała nam Ewa Błaszyńska z liceum plastycznego w Zduńskiej Woli – Malowałam już na placu Ratuszowym i ciągle ktoś chciał kupić powstający obraz, a ja chcę wszystkie pokazać na wernisażu!

Dwie uczennice liceum plastycznego w Zabrzu, Klaudia Zawada i Dominika Staniaszek żałowały, że nie znalazły interesujących obiektów przemysłowych. – Malowanie pocztówek z ładnych kamieniczek nie pociąga mnie tak, jak budynki fabryczne, plątanina rur czy kominy – powiedziała Klaudia.
Szkoda, że nikt nie wskazał dziewczynom budynków po Celwiskozie, tam miałyby co malować dłużej niż przez plenerowy tydzień.

Nina, Dawid i Marcin z cieplickiego liceum cieszyli się, że mogą stanąć w szranki z innymi młodymi plastykami. – To dobra do okazja do nauki, ale też tydzień wolnego od nauki – usłyszałem od młodych plastyków.

Prace mają zadany temat „900 lecie Jeleniej Góry w rysunku i malarstwie”. Z tego co zobaczyłem poplenerowa wystawa prac będzie warta obejrzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
677
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group