Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12869
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Gratulacje dla nauczycieli z naszego powiatu

Czwartek, 17 października 2013, 7:18
Aktualizacja: Piątek, 18 października 2013, 7:36
Autor: Mea
Powiat: Gratulacje dla nauczycieli z naszego powiatu
Fot. Mea
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej odbył się wczoraj (16.10.) w Pałacu w Wojanowie. Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga wręczył nauczycielom nagrody specjalne oraz listy gratulacyjne. –Serdecznie gratuluję naszym nauczycielom znakomitych osiągnięć pedagogicznych. Trzeba mieć talent i powołanie, by przekazywać wiedzę młodemu pokoleniu – mówił starosta.

Spotkanie rozpoczęło się koncertem w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze i ich nauczyciela Krzysztofa Gotartowskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, dyrektorzy szkół powiatowych oraz poradni, a także Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Goście i gospodarze złożyli podziękowania nauczycielom za codzienny trud edukowania i wychowywania młodego pokolenia, życzenia dalszych sukcesów zawodowych oraz pomyślności osobistej.

- Mimo niżu demograficznego liczba nauczycieli w powiecie niewiele się zmieniła i obecnie mamy ok. 170 etatów. W powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych jest ponad 300 uczniów – mówiła Lidia Zaborska, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Listy gratulacyjne od starosty i przewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego odebrały panie uhonorowane 14 października na Zamku Książ w Wałbrzychu. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Grażyna Krakowiak, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach. Nagrodę specjalną Kuratora Oświaty wręczono Małgorzacie Forytarz, dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kowarach oraz Jolancie Krudys, logopedzie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szklarskiej Porębie.

- Cieszę się bardzo z wyróżnienia. Nie jest to łatwa praca, borykamy się z trudnościami dzieci i staramy się im pomóc. Mamy pod opieką uczniów nie tylko z Kowar, ale również z Karpacza, Janowic Wielkich i Mysłakowic, czyli ok. z 20. placówek oświatowych. W ubiegłym roku szkolnym pomocy udzieliliśmy ok. 1500 uczniom – powiedziała Małgorzacie Forytarz, dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kowarach.

Jedenastu nauczycieli ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Jeleniogórski otrzymało nagrodę specjalną Starosty Jeleniogórskiego w wysokości 2720 zł. Nagrody trafiły do: Janusza Adamczaka z Zespołu Placówek Resocjalizowano – Wychowawczych w Szklarskiej Porębie, Krzysztofa Grabskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, Danuty Luniak i Anny Szablickiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, Doroty Sobczyńskiej i Marcina Spychały z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, Marii Bednarek-Giersz i Leonory Zienkiewicz z Zespołu Szkół Specjalnych w Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie, Sylwii Tywonek-Cybulskiej z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kowarach, Alicji Łukaszkiewicz z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szklarskiej Porębie oraz Lechowi Skuzie z Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie.

- Bardzo mi miło, że przyznano mi nagrodę, którą otrzymałam za prowadzenie szkoły i osiągnięcia. W ubiegłym roku nasi uczniowie mieli dobre wyniki egzaminów, a w tym roku bardzo dobrze poszedł nam nabór uczniów. Udało się otworzyć klasę o profilu ratownika medycznego, która ma ciekawe przedmioty m.in. podstawy języka migowego, elementy ratownictwa medycznego, czy też chemii w medycynie. Liczymy, że profil ten będzie się cieszył w przyszłych latach taką popularnością, jak utworzone w ubiegłym roku klasy policyjne – podkreślała Dorota Sobczyńskiej, dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group