Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6879
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gratulacje dla Ludmiły Sołowiewicz – zasłużonego nauczyciela, muzyka, wychowawcy

Wtorek, 16 października 2012, 7:42
Aktualizacja: 7:50
Autor: PSM
Jelenia Góra: Gratulacje dla Ludmiły Sołowiewicz – zasłużonego nauczyciela, muzyka, wychowawcy
Fot. Archiwum Szkoły
Nauczycielka klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści w Jeleniej Górze otrzymała z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę II stopnia, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W uzasadnieniu czytamy m.in.: Dzięki staraniom Pani Ludmiły Sołowiewicz, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści wiele lat temu zaistniała na „skrzypcowej mapie Polski”.

- Po mistrzowsku prowadzona przez nią klasa wydała wielu skrzypków, którzy osiągają bardzo znaczące sukcesy w przeglądach, konkursach nie tylko regionalnych ale też ogólnopolskich i międzynarodowych. Większość z nich kształci się w zawodzie muzyka na uczelniach w kraju i poza granicami. Do największych osiągnięć należy zaliczyć przygotowanych przez nią laureatów konkursów: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Kłodzku i I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Rodzin Muzykujących w Tczewie, I miejsce w Konkursie Zespołów Kameralnych pod patronatem Grupy Mo Carta w Warszawie oraz wiele czołowych nagród w konkursach indywidualnych w: Bystrzycy, Świdnicy, Płocku, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Jej uczniowie są stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Są to m.in.: Małgorzata Wasiucionek, Sulamita Ślubowska, Julia Małek, Paulina Kusa, Paulina Parowicz, Bartosz Czyżewski - informuje Anna Pietrzak, dyrektor PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze.

Ludmiła Sołowiewicz od wielu lat współprowadzi zespół skrzypcowy, który jest wysoko ceniony w środowisku lokalnym, stał się wizytówką szkoły i zapraszany jest na ważne uroczystości lokalne oraz poza granice miasta i kraju. Za każdy razem prezentacja zespołu zaskakuje profesjonalnym przygotowaniem, wysokim poziomem wykonawczym, dobrą prezentacją na scenie oraz ciekawym zróżnicowanym repertuarem.

Uczniowie pani Sołowiewicz brali kilkakrotnie udział w projektach finansowanych przez Unię Europejską : Euroregion Nysa, Programy Narodowej Agencji: Leonardo da Vinci i Comenius

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group