Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gratulacje dla Ludmiły Sołowiewicz – zasłużonego nauczyciela, muzyka, wychowawcy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 października 2012, 7:42
Aktualizacja: 7:50
Autor: PSM
Fot. Archiwum Szkoły
Nauczycielka klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści w Jeleniej Górze otrzymała z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę II stopnia, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W uzasadnieniu czytamy m.in.: Dzięki staraniom Pani Ludmiły Sołowiewicz, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści wiele lat temu zaistniała na „skrzypcowej mapie Polski”.

- Po mistrzowsku prowadzona przez nią klasa wydała wielu skrzypków, którzy osiągają bardzo znaczące sukcesy w przeglądach, konkursach nie tylko regionalnych ale też ogólnopolskich i międzynarodowych. Większość z nich kształci się w zawodzie muzyka na uczelniach w kraju i poza granicami. Do największych osiągnięć należy zaliczyć przygotowanych przez nią laureatów konkursów: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Kłodzku i I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Rodzin Muzykujących w Tczewie, I miejsce w Konkursie Zespołów Kameralnych pod patronatem Grupy Mo Carta w Warszawie oraz wiele czołowych nagród w konkursach indywidualnych w: Bystrzycy, Świdnicy, Płocku, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Jej uczniowie są stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Są to m.in.: Małgorzata Wasiucionek, Sulamita Ślubowska, Julia Małek, Paulina Kusa, Paulina Parowicz, Bartosz Czyżewski - informuje Anna Pietrzak, dyrektor PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze.

Ludmiła Sołowiewicz od wielu lat współprowadzi zespół skrzypcowy, który jest wysoko ceniony w środowisku lokalnym, stał się wizytówką szkoły i zapraszany jest na ważne uroczystości lokalne oraz poza granice miasta i kraju. Za każdy razem prezentacja zespołu zaskakuje profesjonalnym przygotowaniem, wysokim poziomem wykonawczym, dobrą prezentacją na scenie oraz ciekawym zróżnicowanym repertuarem.

Uczniowie pani Sołowiewicz brali kilkakrotnie udział w projektach finansowanych przez Unię Europejską : Euroregion Nysa, Programy Narodowej Agencji: Leonardo da Vinci i Comenius

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ira 16-10-2012 8:27
gratulacje
~adas 16-10-2012 11:34
Należałoby również dodać, iż karierę w Jeleniej Górze rozpoczęła od pracy w Dolnośląskiej filharmonii, gdzie przez wiele lat z powodzeniem pełniła obowiązki Koncertmistrza orkiestry i zyskała uznanie i szacunek muzyków oraz melomanów. Oprócz walorów artystycznych Pani Ludmiła ujmuje bowiem - ogromną kulturą osobistą i skromnością. Dlatego serdecznie gratuluję zasłużonej nagrody i życzę dalszych sukcesów pod Karkonoszami.
~remigiusz 16-10-2012 14:05
Gratuluję i cieszę się, że mój synek może pobierać naukę od tak zacnej osoby. Wspomniana wyżej skromność i kultura osobista współgrają z niezwykłym darem zjednywania ludzi , pogodnym i przyjaznym usposobieniem. Gratuluję.
~ola 16-10-2012 14:52
Ja dodałabym do wszystkich słów uznania wielki profesjonalizm Pani Profesor, talent pedagogiczny, to w jak niezwykły sposób umie wykorzystać możliwości ucznia i dobrać repertuar. Cieszy uznaniem kolegów po fachu w całej Polsce. Podziwiam ją .Ta nagroda jest zasłużona w całej pełni.
~belfer 16-10-2012 15:49
Szkoda, że uczniowie dla których poświęcamy najwięcej pracy i serca, ci którzy osiągają największe sukcesy, już rok po opuszczeniu szkoły przestają nam mówić "Dzień dobry" na ulicy. Nauczyciele.
~tak 16-10-2012 16:24
serdecznie gratuluję!Pani Ludmiła ma wielki dar i nasze dzieci nim obdarza do ~belfer : Drodzy Nauczyciele , takie życie niestety... przykre to ale prawdziwe , sama uczę i wiem coś na ten temat :)
~..... 16-10-2012 19:48
Wielki Pedagog i jakze skromny Czlowiek . Takich ludzi juz nie ma . Wiekszosc bucha para i samozadowoleniem czy ma powod czy nie. Gratuluje Pani Profesor Solowiewicz.
~,,, 16-10-2012 20:18
I jak zwykle o nagrody dla pedagogow wystepuje mala szkolka cieplicka a PSM 1 i 2.go stopnia milczy i dba tylko o wlasne interesy . a przeciez Pani Profesor Solowiewicz tam tez pracuje i tam to ma efekty pracy!!!!!!!!!!!!!!!!
~Tosia11 16-10-2012 21:56
Gratulacje i cieszę się ogromnie. Znam Panią Ludmiłę tylko z koncertów w Filharmonii, alei tak bardzo Ją lubię ii szanuję. Ta kobieta ma klasę...
~grażka 18-10-2012 17:12
Gratulacje...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group