Zalogowanych: 13

Jelenia Góra: Gościnny Śniadek

Niedziela, 24 lutego 2019, 19:10
Aktualizacja: 19:11
W niedzielę (24.02) w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze odbył się turniej Dolnośląskiej Ligi Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Oprócz gospodarzy (UKS–u Śniadek) w imprezie wzięły udział zespoły ŚKPR–u Świdnica i Moto–Jelcza Oława.

Na początek miejscowy UKS Śniadek podejmował Moto-Jelcza Oława. Zdecydowanie przeważali goście, którzy po 9 minutach prowadzili 0:9, a do przerwy 3:13. W drugiej połowie od stanu 6:16 znowu przestój zanotowali podopieczni Emilii Wasiucionek i tuż przed końcem było 6:21, a cały mecz zakończył się wynikiem 7:22.

UKS Śniadek Jelenia Góra - Moto-Jelcz Oława 7:22 (3:13)
UKS: Rajkowski - Stępień 6, Nowak 1, Lurka, Finowski, Sadowski, Wilczak, Karmelita, Przystasz, Linkiewicz, Babik.
Moto-Jelcz: Burzawa - Białowąs 8, Janiuk 7, Kosecki 2, Turłowicz 2, Burtan 1, Kuźnicki 1, Szpineta 1, Raczkowski, Scarpino.

Następnie na parkiecie rywalizowali gracze z Oławy oraz Świdnicy - tu również zdecydowanie przeważali zawodnicy Moto-Jelcza, którzy zwyciężyli 25:7.

Moto-Jelcz Oława - ŚKPR Świdnica 25:7 (12:4)

W ostatnim spotkaniu turnieju w Jeleniej Górze UKS Śniadek zmierzył się z ekipą ze Świdnicy. W tym meczu walki było nieco więcej, ale gospodarze również musieli uznać wyższość rywali.

UKS Śniadek Jelenia Góra - ŚKPR Świdnica 12:19 (4:8)
UKS: Rajkowski - Stępień 9, Sadowski 1, Nowak 1, Przystasz 1, Lurka, Finowski, Wilczak, Karmelita, Linkiewicz, Babik.
ŚKPR: Smalec - Bieryt 11, Walaszczyk 3, Polus 2, Szczepaniak 1, Błaszczyk 1, Walczak 1, Turzański, Kotarba, Słomiński, Laska.

W tabeli Ligi Dolnośląskiej Dzieci Moto-Jelcz zajmuje 6. miejsce (bilans 3-7), ŚKPR jest 8. (2-8), a Śniadek zamyka stawkę drużyn i jest 9. (0-10).