Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13041
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Goście z Fundacji Goi gościli w "Ekonomie". Przywieźli Słup Pokoju

Środa, 14 listopada 2012, 7:35
Aktualizacja: 7:44
Autor: Kazimiera Pitera
Jelenia Góra: Goście z Fundacji Goi gościli w "Ekonomie". Przywieźli Słup Pokoju
Fot. Kazimiera Pitera
Przedstawiciele Fundacji Pokoju Goi gościli ostatnio w jeleniogórskim Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych. Popularny Ekonom był gospodarzem spotkania przedstawicieli Fundacji z młodzieżą. Tutaj na delegację z Japonii: prof. Hideo Nakazawa, jego żonę Michiko Nakazawa, artystę malarza Mitsuru Ooba oraz muzyka Hiroyoshi Kawagishi oraz przedstawicieli władz miasta czekali nauczyciele i uczniowie z jeleniogórskich szkół oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Ściegien.

Spotkanie rozpoczęło się od piosenki, następnie dyrektor szkoły Joanna Marczewska powitała zebranych i oddała głos prof. Hideo Nakazawie, który krótko, po angielsku, opowiedział historię powstania Fundacji Pokoju Goi. Udzielił też odpowiedzi na pytania młodzieży na temat funkcjonowania fundacji.

Fundacja Pokoju Goi  (Goi Peace Foundation) została założona w Tokio, w Japonii. Celem fundacji jest tworzenie i wspieranie programów edukacyjnych, badawczych , studiów, współpracy międzynarodowej w zakresie harmonijnego tworzenia nowej cywilizacji poprzez zmianę świadomości, wartości i mądrości dla tworzenia pokoju, współpracy pomiędzy osobami, organizacjami, instytucjami w zakresie edukacji, nauki, kultury i sztuki. Fundacja Pokoju Goi została zarejestrowana przez Japońskie Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii w 1999r.

Po oficjalnych wystąpieniach malarz Mitsuru Ooba wręczył kilku osobom portrety namalowane w ciągu tych kilkunastu minut. Każdy z uczestników spotkania mógł poprosić o narysowanie portretu i chętnych było bardzo wielu. W czasie kiedy artysta malarz tworzył kolejne portrety, uczniowie uczyli się malować japońskie litery, w czym pomagała im Michiko Nakazawa, a wszystkim czas umilał muzyk i kompozytor Hiroyoshi Kawagishi grając i śpiewając japońskie piosenki. Na koniec spotkania zagrał wspólnie z uczniami ZSET poruszającą piosenkę ”Przeżyj to sam”. Refren śpiewali wszyscy zebrani w auli.

Na zakończenie spotkania profesor H.Nakazawa przekazał „Słup Pokoju”, który przyjęła reprezentacja uczniów wszystkich jeleniogórskich szkół, dyrektor ZSET Joanna Marczewska i były dyrektor ZSET Andrzej Dąbek. Po odsłonięciu „Słupa Pokoju” kolejno odczytano widniejący na nim  napis po angielsku, po japońsku, po niemiecku i po polsku: "Niech będzie pokój na Ziemi". Uczestnicy spotkania na długo zapamiętają malowanie portretów, liter i piosenki zaprezentowane przez artystę z Japonii . W auli można było podziwiać Wystawę Prac Plastycznych Przyjaciół Pokoju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
776
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Wiadomości z miasta
Lodowisko lada dzień
 
112
Autobus w rowie
 
Aktualności
Elektryki ruszają na miasto
 
Polityka
Tym żyje Polska: Warchoł za Ziobrę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group