Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11590
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Gość u pierwszaków

Środa, 15 września 2021, 10:08
Autor: 112
Kowary: Gość u pierwszaków
Fot. Archiwum Policji
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kowarach – asp. szt. Paweł Wódkiewicz w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkał się z uczniami klasy I ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy.

Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusz przedstawił rolę i zadania policjanta, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicowego w życiu dziecka i funkcjonowania rodziny .

Następnie, w części teoretycznej omówił ,,bezpieczne zachowanie”:

- w szkole (bez stosowania przemocy, właściwego zachowania, w tym zasad korzystania z telefonu komórkowego, nie epatowania zamożnością, etc.),
- na ulicy i jej otoczeniu (przechodzenie przez ulicę – miejsca dozwolone w przypadku kierowania ruchem na drodze przez policjanta, znajomość znaków drogowych informacyjnych, ostrzegawczych, zakazu, nakazu, wyposażenie w elementy odblaskowe,
- podczas podróży samochodem, autobusem, pociągiem (prawidłowe podróżowanie),
- na rowerze (wyposażenie roweru i rowerzysty), na deskorolce, rolkach,
- w domu, na podwórku, w tym na podwórku przyszkolnym, (podczas zabawy, w kontakcie z osoba obcą, psem, dzikimi zwierzętami, etc).

W części praktycznej ćwiczono warunki prawidłowego zachowania na drodze i jej otoczeniu oraz przechodzenie przez jezdnię.

Podczas spotkania szczególną uwagę funkcjonariusz zwrócił na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych i kamizelek, które mogą ocalić życie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
3
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group