Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6715
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Górskie wyprawy bez barier

Poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 6:02
Autor: WAC
Region: Górskie wyprawy bez barier
Fot. Fundacja Ładne Historie
Ponad 100 osób, w tym około 10 niepełnosprawnych na wózkach wzięło udział w kilku wycieczkach, jakie odbyły się już w tym roku w ramach akcji „Łączą nas góry”.

Przypomnijmy. To już trzeci rok z rzędu kiedy to będąca organizatorem akcji Fundacja Ładne Historie zabiera osoby niepełnosprawne wraz z ich opiekunami na wyprawy w Sudety. Wycieczki mają charakter integracyjny, gdyż biorą w nich udział osoby niepełnosprawne jak i zdrowe. Organizator zapewnia uczestnikom profesjonalny sprzęt (w tym specjalistyczne wózki), wyszkoloną kadrę i pomoc wolontariuszy.

W tym roku byliśmy już na Szrenicy, na Wzgórzach Włodzickich oraz na hali pod Śnieżnikiem – mówi Maria Zieba z Fundacji Ładne Historie. - Mamy też za sobą pobyt w Bukowcu, gdzie dzięki zaproszeniu od Fundacji Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej bawiliśmy się na pikniku oraz zwiedzaliśmy tamtejszy przepiękny park i okolice. Kolejne wyprawy planujemy pod koniec sierpnia. Przy organizacji wycieczek nieocenioną pomocą służyli nam biegacze z grupy „Wawrzyn” z Wałbrzycha. Wspierali nas także wolontariusze indywidualni. Cieszymy się, że nasze wycieczki cieszą dużym zainteresowaniem i zawsze mamy komplet uczestników - dodaje M. Zięba.

Twoja reakcja na artykuł?

11
85%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
652
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group