Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9919
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Górskie Smaki na Florę

Piątek, 21 sierpnia 2020, 9:15
Aktualizacja: Niedziela, 23 sierpnia 2020, 11:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Górskie Smaki na Florę
Fot. Facebook Jerzego Łużniaka
Po wielu latach funkcjonowania przy Wieży Książęcej w Siedlęcinie, Targ Rolny Górskie Smaki przenosi się do Jeleniej Góry.

W każdą sobotę w godz. 10:00 - 13:00 będzie można nabywać produkty regionalne na terenie byłego targowiska Flora w centrum Jeleniej Góry.

Z ogromną radością zapraszamy wszystkich na sobotni Targ Rolny Górskie Smaki. Nowa lokalizacja to parking „Flory”, który znajduje się w centrum Jeleniej Góry (wjazd ulicą Chrobrego, zaznaczony na mapce na zdjęciu). Pragniemy ogłosić, że dzięki pomocy miasta udostępniono nam nową lokalizację i mamy wielką nadzieję zadomowić się tam na stałe. Zrobimy wszystko, żeby zakupy na naszym Targu Rolnym sprawiały Państwu satysfakcję i przyjemność. Do dyspozycji będzie darmowy parking, na którym wygodnie zrobicie Państwo zakupy - informują organizatorzy.
Teraz trochę na temat nowej lokalizacji. Przypadkiem odkryliśmy, że miejsce, które dzięki uprzejmości włodarzy miasta stanie się naszą przystanią, posiada bogatą historię, o której jeleniogórzanie być może zapomnieli. Otóż niejaki Daniel von Buchs, kupiec żyjący w latach 1676 - 1735, w miejscu obecnej „Flory” założył ogród słynący z największych i najpiękniejszych owoców, pawilonów ogrodowych, cennych oranżerii, roślin ananasa, bananowca i pałczaka, różnego typu dużych i małych aloesów, godnych podziwu naturaliów i osobliwości oraz bardzo rzadkiego herbarium vivo (zbioru suszonych roślin). Jego oranżeria była uważana za najpiękniejsze miejsce w Hirschbergu. Podobno właśnie dlatego targowisko „Flora” nosiło taką nazwę - opowiadają przedstawiciele Górskich Smaków.
Mamy nadzieję, że nasz Targ Rolny Górskie Smaki, który odwiedzać będzie można przez cały rok, w każdą sobotę, w godzinach 10.00-13.00, będzie miejscem, do którego będą Państwo chętnie wracać, ponieważ jak zawsze będą tam na Was czekały zdrowe i pyszne produkty naszych lokalnych dostawców - dodano.

Twoja reakcja na artykuł?

76
88%
Cieszy
3
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
2%
Smuci
3
3%
Złości
2
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
118
Plac Ratuszowy
10%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group