Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6270
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Górą jazz czesko–polski

Poniedziałek, 16 listopada 2009, 13:32
Aktualizacja: 13:33
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Górą jazz czesko–polski
Fot. rylit
VII Międzynarodowy Festiwal Krokus Jazz przeszedł do historii. Niedziela była ostatnim dniem zmagań konkursowych, Wieczorem ogłoszono wyniki, wręczono nagrody, a mocną finałową kropkę imprezy postawiła Hanna Banaszak, która wystąpiła z recitalem.

W niedzielne wczesne popołudnie jeszcze trwały ostatnie przesłuchania konkursowe Krokus Jazz Festiwalu. Wszyscy jednak oczekiwali już wieczornego koncertu, na którym miało odbyć się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

O godzinie 20 w sali JCK wypełnionej po brzegi na scenę weszli organizatorzy konkursu, przedstawiciele władz miasta oraz przewodniczący Jury profesor Andrzej Szmidt, który odczytał werdykt końcowy konkursu. – Poziom zespołów biorących w konkursie był bardzo wysoki i z pośród trzynastki uczestników przynajmniej pięć zespołów pretendowało do miana najlepszego – powiedział szef jurorów, który wręczył laury wraz z prezydentem miasta Markiem Obrębalskim.

Pierwsza nagroda i statuetka „Złotego Krokusa” przypadła polsko-czeskiemu z zespołowi „Inter Spaces”. Drugą nagrodę zdobył zespół „Trio Matar” z Drezna, a trzecią – grupa Lena Romul Quintet z Wrocławia.Dwie nagrody indywidualne przyznano Štĕpánce Balcarovej (trąbka) oraz Michałowi Kapczukowi (kontrabas). Nagrodę indywidualną dostał saksofonista Tomasz Licak. Laury rzeczowe trafiły do zespołu „Marcel Schrenk Trio z Drezna.

Na zakończenie festiwalu widzowie wysłuchali koncertu gwiazdy festiwalu Hanny Banaszak, znakomitej wokalistki jazzowej i estradowej goszczącej od początku lat siedemdziesiątych na estradach polskich i europejskich. W czasie koncertu gwiazda festiwalu wspomniała, że kiedyś dawno w tej właśnie sali w Jeleniej Górze brała udział w amatorskim konkursie piosenki, co wywołało owacje jeleniogórskiej publiczności.

Szkoda tylko, że po osobistej prośbie artystki o niefotografowanie i filmowanie jej z bliska w czasie koncertu, internauci zostali pozbawieni możliwości podziwiania jej niewątpliwego uroku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group