Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2774
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: GOPR uczy bezpiecznych zachowań na stokach

Niedziela, 13 stycznia 2013, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Manu
Jelenia Góra: GOPR uczy bezpiecznych zachowań na stokach
Fot. EM
W ramach „Bezpiecznego stoku 2013”, czyli ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, wspieranej po raz trzeci przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu oraz Spraw Wewnętrznych, w Zespole Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 zostały przeprowadzone zajęcia przez ratowników GOPR–u.

Ratownicy chcą wypromować modę na jazdę w kaskach. I to nie tylko dla młodzieży poniżej 16 roku życia, co nakazuje prawo. Celem jest popularyzowanie bezpiecznych zachowań narciarzy na stoku oraz odpowiednie ich przygotowanie do uprawiania sportów zimowych.

- Prowadzone zajęcia adresowane są do wszystkich, ale szczególną uwagę zwracamy na dzieci, które wypoczywają na feriach zimowych – powiedział Andrzej Stefanowicz, ratownik Karkonoskiej Grupy GOPR. – Chcemy upowszechnić zachowania zgodne z kodeksem narciarskim.

Podczas spotkania ratownik GOPR-u podkreślił, że na trasach narciarskich najczęściej dochodzi do urazów kończyn dolnych i górnych, złamań oraz stłuczeń. W tym sezonie narciarskim zanotowano do tej pory mniej wypadków na wyciągach narciarskich niż w latach poprzednich. To przede wszystkim efekt łagodnej zimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group