Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8001
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Godziny Ciszy” dla autystyków

Piątek, 14 czerwca 2019, 6:03
Aktualizacja: Sobota, 15 czerwca 2019, 6:22
Autor: WAC
Jelenia Góra: „Godziny Ciszy” dla autystyków
Fot. Auchan
To ma być ułatwienie wprowadzone z myślą o osobach dotkniętych autyzmem. Market Auchan w Jeleniej Górze dołączył do innych placówek tej sieci, w których wprowadzono dedykowane tym osobom tzw. "Godziny Ciszy".

Jako pierwszy, na początku kwietnia wprowadził u siebie "Godziny ciszy" hipermarket Auchan Częstochowa Północ z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie z pomocą Stowarzyszenia "Daj mi czas". Inicjatywa ma pomóc osobom z autyzmem zrobić zakupy w komfortowych dla nich warunkach.

W tym specjalnie wyznaczonym czasie na terenie hipermarketu są przyciemnione światła, nie są nadawane komunikaty, nie ma muzyki, a wszystkie telewizory są wyłączone - informuje Dorota Patejko z biura prasowego Auchan Polska. - Dodatkowo, specjalna, uprzywilejowana kasa jest oddana do dyspozycji osób kupujących. Każdy sklep Auchan w Polsce wprowadza obecnie w swoim rytmie tę akcję. O wyborze dnia i godzin, w których obowiązywać miałaby akcja w danym sklepie , decydują dyrektorzy poszczególnych placówek po konsultacjach z lokalnymi stowarzyszeniami i fundacjami.

W jeleniogórskim sklepie "Godziny Ciszy" obowiązują w każdy wtorek, od godziny 15.00 do 17.00. W innych marketach sieci, w których to rozwiązanie funkcjonuje już od jakiegoś czasu zostało ono przyjęte bardzo dobrze, zarówno przez osoby, dla których autyzm jest problemem, jak i zwykłych klientów.

Mam dziecko autystyczne i będzie to mój ulubiony sklep, w którym będę spokojnie i bez pośpiechu robić zakupy z dzieckiem – pisze na jednym z portali społecznościowych pani Marta. - Dziękuję szczerze za taką akcję, wszyscy powinni brać z Was przykład.
Na stałe zostawcie „ciche" godziny – dodaje pani Oliwia. - Każdemu lepiej się będzie kupować. Zgiełk muzyki tworzy tylko kołomyję i niepotrzebny chaos...

Twoja reakcja na artykuł?

10
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
393
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group