Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 6461
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Głębia duszy i ciała w pracach artystki z liceum

Niedziela, 20 marca 2011, 9:31
Aktualizacja: 11:29
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Głębia duszy i ciała w pracach artystki z liceum
Fot. Agrafka
Portrety, akty, autoportrety, detale zarówno na obrazach jak i rysunku: takie dzieła składają się na wystawę Agnieszki Rzońcy otwartą w miniony piątek w Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze.

Artystkę, która uczy się w czwartej klasie LP, najbardziej inspiruje człowiek i to, co się w nim kryje. W swych pracach często skupia się na detalu, na częściach ciała np. stopach, czy też dłoniach, ponieważ są one najtrudniejsze w przekładzie na język rysunku czy malarstwa.

– Nauczyciele pokazali mi nie tylko jak malować, ale przede wszystkim jak twórczo myśleć, działać i patrzeć na sztukę, nie tylko pod kątem malarstwa i rysunku, ale także z perspektywy innych przedmiotów, których uczę się w szkole. Wystawa ta jest podsumowaniem czterech lat nauki w Liceum Plastycznym. Chciałabym dalej malować, ponieważ właśnie malarstwo jest moją największą pasją. Mam zamiar zacząć studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwa. Jeśli chodzi o wielkich malarzy historycznych, to jestem pod wielkim wrażeniem twórczości Jacka Malczewskiego – wyznała Agnieszka Rzońca.

Agnieszka Rzońca uczyła się malarstwa i rysunku pod okiem Karola Nienartowicza i nie tylko. Prezentowała wcześniej swe prace na wystawach zbiorowych. Po raz pierwszy przedstawiła swe obrazy na wystawie indywidualnej. – W swych pracach stosuje różne formy, do różnych sytuacji. Pokazuje człowieka z różnych perspektyw. Można zauważyć grę cieni oraz grę kolorów. Przy każdej możliwej okazji będziemy prezentować prace Agnieszki Rzońcy oraz innych uczniów Liceum Plastycznego ponieważ mamy tu prawdziwą „kuźnię talentów” – powiedział Bogdan Helik, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Wystawę można podziwiać do 13 kwietnia w galerii szkolnej pracowni artystycznej przy ulicy Cervi 5 (czynna codziennie do godziny 15).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group