Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6254
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gitarowa Orkiestra Serc grała na Placu Ratuszowym

Niedziela, 13 stycznia 2013, 18:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 10:24
Autor: RG
Jelenia Góra: Gitarowa Orkiestra Serc grała na Placu Ratuszowym
Fot. RG
Jednym z wydarzeń dzisiejszego (niedziela, 13 stycznia) XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze było bicie gitarowego rekordu Guinnessa. Na imprezie pod sceną na placu Ratuszowym zjawiło się niespełna 20 młodych gitarzystów. Młodzi zapaleńcy mieli jednak tyle entuzjazmu i radości, że nie przeszkadzała im ani niewielka frekwencja, ani też mróz, od którego kostniały palce. – Na granie namówił mnie kolega – mówi Daniel Prosicki. – Super sprawa.

Muzycy najpierw rozgrzali się pod sceną. Do akompaniamentu włączył się św. Mikołaj z grzechotką oraz wolontariusze, którzy rytm wybijali grzechocząc puszkami. Zebrani mieli okazję usłyszeć w tak niecodziennym wykonaniu „Wehikuł czasu” Dżemu. Piosenkę wybrali fejbukowicze w głosowaniu.
- Chciałam się zaangażować w akcję Wielkiej Orkiestry całym sercem – wyjaśnia Alexandra Klementowska, która razem z koleżankami zbierała również datki.

Występ podobał się publiczności. Bardzo fajna inicjatywa – chwali pomysł Iwona Matuszkiewicz. – Szkoda, ze tak niewielu uczestników, ale udało im się stworzyć wspaniałą atmosferę.
Pomysłodawca wydarzenia Mateusz Nawrocki, tłumaczy, że liczba muzyków może nie jest duża, ale to i tak cenne doświadczenie.

Cóż, granie i śpiewanie w plenerze zimą to nie jest sprawa prosta. Impreza wzorowana na podobnej akcji we Wrocławiu być może nabierze jeszcze rumieńców i ściągnie do nas muzyków spoza regionu. Czekamy na kolejne odsłony!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group