Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7087
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Gitaromania” już po raz jedenasty

Poniedziałek, 13 lutego 2017, 8:01
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: „Gitaromania” już po raz jedenasty
Fot. Mikołaj Bachur
W dniach od 9 do11 lutego trwał konkurs muzyczny „Gitaromania”. Jest to Ogólnopolski Festiwal i Konkurs im. Łukasza Pietrzaka. Miejscem spotkania była sala Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze–Cieplicach. Organizatorem tego wydarzenia była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści.

Współorganizatorami są instytucje i osoby, które co roku wspierają „Gitaromanię”: Zamiejscowy Środek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej i Centrum Przystani Twórczej w Cieplicach. W tym roku dołączył Urząd Miasta Piechowice.

Ogólnopolski Festiwal i Konkurs im. Łukasza Pietrzaka „GITAROMANIA” został wymyślony i zaprojektowany przez tragicznie zmarłego w 2009 r. Łukasza Pietrzaka. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w styczniu 2005 r. w Jeleniej Górze–Cieplicach pod nazwą Transgraniczny Festiwal i Konkurs „GITAROMANIA”.

W trakcie XI festiwalu odbywały się konsultacje dla uczniów szkoły, przesłuchania w dwóch grupach wiekowych oraz trzy koncerty wieczorne i koncert laureatów. Uczestnicy mieli możliwość doskonalenia warsztatu muzycznego na lekcjach mistrzowskich, prowadzonych przez profesorów akademii muzycznych.

„Gitaromanię” wyróżnia spośród innych tego typu imprez formuła, która oprócz nagradzania laureatów, zakłada nagrodę dla indywidualności gitary tzw. „Wielkiego Gitaromaniaka”. Innowacją jest, że uczeń, który w ramach poprzedniej edycji konkursu otrzymał tytuł „Wielkiego Gitaromaniaka”, ma możliwość zaprezentować swój dorobek podczas koncertu kolejnej edycji.

Niektórzy uczestnicy tegorocznej edycji byli spoza Jeleniej Góry. – Przyjechaliśmy z Wrocławia na konkurs gitarowy, był duży stres i wielkie napięcie, bo konkurencja była bardzo duża - wszyscy grali na bardzo wyrównanym poziomie, dlatego ciszymy się że mogliśmy zagrać na koncercie laureatów – powiedziała uczestniczka festiwalu Beata Atlas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group