Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5976
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Gitarą i ...” w blasku gwiazd

Wiadomości: region
Wtorek, 6 lipca 2010, 13:33
Aktualizacja: 13:35
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Tegoroczny festiwal „Gitarą i ...” Borowickie Spotkania z Poezją Śpiewaną rozbłyśnie blaskiem prawdziwych gwiazd, wśród których znajdą się m.in. Kasia Nosowska i Renata Przemyk. Z końcem czerwca Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał 33 tys. zł dotacji na organizację festiwalu. Koncert odbędzie się 23 –24 lipca w Borowicach na karkonoskiej polanie.

Koszt całej imprezy jej organizatorzy szacują na około 100 tys. zł. Jak mówi Danuta Śliwińska, z wydziału promocji gminy Podgórzyn, przyznane środki zostaną wykorzystane na organizację strony technicznej, tj. scenę, nagłośnienie, oświetlenie, zabezpieczenie imprezy itp. Pozostała kwota będzie pochodziła z budżetu gminy i od sponsorów. W minionym roku na pierwszy dzień festiwalu przyjechało około trzech tysięcy osób. W tym roku organizatorzy liczą na podobną frekwencję miłośników poezji śpiewanej.

- W tym roku mamy bardzo ciekawy program festiwalu. W piątek 23 lipca od godziny 19.00 na scenie wystąpią: Wolna Grupa Bukowina, Kabaret Żak i Szpak, Renata Przemyk, Nosowska & UniSexBlues Band. Około północy na scenie zaprezentują swoją twórczość amatorzy. W drugim dniu, 24 lipca br. od godziny 17.00 dla publiczności będą śpiewać Anita Ziobrowska, Chszonszcze, Jarosław Wasik, Wolna Grupa Bukowina czy Alosza Awdiejew. Festiwal poprowadzą: Jacek Grondowy i Grzegorz Żak – mówi Danuta Śliwińska.

„Gitarą i ...” to jedna z najważniejszych imprez poetyckich w Polsce. Gościły tu największe gwiazdy polskiej piosenki autorskiej i poetyckiej, m.in. Renata Przemyk, Edyta Geppert, Grzegorz Turnau i Stanisław Sojka. W czasie tych dwóch letnich dni każdy będzie mógł posłuchać za darmo wspaniałych wykonawców takich jak Renata Przemyk i Nosowska & UniSexBlues Band. Podczas „Debiutów” młodsi artyści zaprezentują swoje talenty oraz twórczość.

- Dla nas – gospodarzy festiwalu, najważniejsi są ludzie, którzy tu przyjeżdżają. To oni stanowią o pięknie wspólnie spędzonych chwil, chwil pisanych muzyką i piosenką. Od dwudziestu dwóch lat borowicka impreza ma wyjątkowy charakter. Mam pewność, że zostanie on zachowany również w tym roku. Zapraszamy zatem na borowicką polanę – mówi Anna Latto, Wójt Gminy Podgórzyn.

Wstęp na koncerty jest wolny, dla wszystkich przyjezdnych organizatorzy udostępniają pole namiotowe oraz parking tuż obok miejsca koncertów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~jaRo 6-07-2010 15:56
Rewelka....konkurencyjna impreza w Karpaczu to była masakrrrra.Borowice są klimatyczne i nigdzie się tak nie odbiera muzyki jak pod dachem borowickich gwiazd.Będę na pewno:)
~jelgór 6-07-2010 18:00
Wszyscy wiedzą, że prawdziwa gitara i pióro są tylko w Borowicach, a cała reszta to komercyjna podróbka. Polana jest tylko jedna, a program w tym roku zapowiada się bardzo, bardzo!
~Polak 6-07-2010 19:29
Super sprawa!!!
teessi 6-07-2010 21:01
Ciekawe, kiedy zaczniecie nawijać o kasie...;-)
~jj 6-07-2010 21:39
prawdziwe Gitarą ! jest w Karpaczu! poczytajcie kto tworzy i organizuje imprezę, jej historię, jak zawsze się rozpoczynała itd.? Nazwa imprezy w Borowicach nie daje Wam nic do myślenia, gdzie odbywa się oryginał ?? "Gitarą i ... " chyba nie jest właściwą nazwą :) Gdyby polskie gwiazdy miały inne wymagania do noclegów a Borowice miały odpowiednie zaplecze gastronomiczne i bazę noclegową, a nie "poźny Gierek" to organizatorzy "festiwalu z duszą" nie musieliby jej przenosić z zabłoconej pola
~ 6-07-2010 23:32
To chyba jakis żart. Artukuł,który przeczytalam,a dotyczył on najwiekszej jak piszecie imprezy poetyckiej w Polsce "Gitarą i......." rozbawił mnie do łez.Jeśli pamięć mnie nie myli,impreza pod tą nazwą odbywa się w Borowicach od dwoch lat,więc w takim tempie nie mogła uzyskać statusu największej - to po pierwsze. Po drugie.Nie było i nie ma takiej możliwości by artyści,którzy zostali wymienieni w artykule,a.m:E.Geppert,Grzegorz Turnau,Stanisław Soyka,kiedykolwiek wystapili podczas tej nowej
~pawels 6-07-2010 23:40
zartem jestes ty kolezanko... to impreza w Karpaczu jest nowa i do kitu, Borowickie Gitarą i piórem organizowany jest od kilkunastu lat !
pysia1976 6-07-2010 23:46
c.d. wersji "Gitarą i ......". To obrzydliwe dopisywać sobie zasługi,nie będąc ich wykonawcą. Najwżniejsze w tym wszytkim jest to,że podróba zawsze będzie gorsza od oryginału a oryginał to "Gitara i Piórem"w Karpaczu,czego milionowi i wierni słuchacze są swiadomi. Jeszcze APEL do organizatorów "Gitarą i ....." Kłamstwo ma krótkie nogi,dlategotez należy mówić prawdę,zawsze prawdę i tylko prawdę. Miłej zabawy i pogody.
pysia1976 6-07-2010 23:49
Pawełkus,musisz się jeszcze duzo nauczyć i duzo poczytać. Pozdrawiam
~pawels 6-07-2010 23:55
zartem jestes ty kolezanko... to impreza w Karpaczu jest nowa i do kitu, Borowickie Gitarą i piórem organizowany jest od kilkunastu lat !
~Marcinek 6-07-2010 23:59
wszelki waśnie w tym temacie mogą trwać w nieskończoność... Bo z jednej strony borowickie Gitarą i Piórem, które teraz nazywa się Gitarą i... a z drugiej zupełnie nowe miejsce dla imprezy z nazwą borowicką... Czy w ogóle można mówić, że któraś jest lepsza, to najpierw trzeba zobaczyć repertuar obu z nich. Ja osobiście byłem wielokrotnie na Gitarą i Piórem w Borowicach i to właśnie na tej imprezie po raz pierwszy kilkanaście lat temu próbowałem swoich sił na tak profesjonalnej estradzie...
~ed 7-07-2010 0:00
klimat koncertowi nadają nie organizatorzy i hotele, ale artyści, miejsce i widownia. dlatego też Borowice dla mnie są "oryginałem" a Karpacz podróbką. W KArpaczu jednak widownię tworzą w większości przypadkowi turyści i wczasowicze, których tam pełno i dla których jest to jedna z wielu i kolejna atrakcja pobytu na wczasach. W Borowicach na widowni zawsze byli i są miłośnicy muzyki tego gatunku, którzy specjalnie przyjechali na te dwa dni. Z punktu widzenia widza to nawet lepiej że teraz są dw
~Marcinek 7-07-2010 0:01
I uważam, że jadąc do Borowic w tym roku jadę na tę samą imprezę co te kilkanaście lat temu :) A tak na marginesie, to lepiej, że imprezy są teraz dwie, niż gdyby nie było żadnej! :)
~Karol 7-07-2010 0:12
Na "Gitarą i piórem" w Borowicach byłem jeszcze przed własnym ślubem a swoją "drugą połowę" mam już od 9-iu lat. Fajnie było. Mam nadzieję, że taraz tez będzie fajnie. JADĘ 23-go DO BOROWIC.
rymcycymcy 7-07-2010 0:53
Ja też dawałem w palnik pod Borowicami parę lat temu ... słuchając tzw poezji śpiewanej ...poważnie :) Powiedzcie mi skąd ten rozłam i która z imprez jest oryginalna, bo z tych przepychanek nic nie można wywnioskować :) Mam rozumieć, że organizatorzy przenieśli się do Karpacza, a w Borowicach została podróbka ? :)
rymcycymcy 7-07-2010 0:55
PS: ..Karol ...9 lat z jedną kobietą ? ....3 lata, to już kazirodztwo ...6 lat - to n...lia ! ...;)
~Schengen 7-07-2010 1:02
Kiedyś...dawno temu Leśniczy Waldek zapraszał znajomych do leśniczówki, która stawała się powoli "za ciasna". Klimat rósł na pobliskiej polanie wśród grona przyjacół i znajomych. Dołączyli też inni słuchache i byłi klimatycznie. Następnie urosło i zrobiło się "wyścigowo" - Waldek odpuścił - klimat umarł. Może teraz znowu.... Ja będę.... Oby bez baloników i jarmarku.... To poezja jest....
~Schengen 7-07-2010 1:08
Dodam, że to - dla mnie (czy do końca prywatnie ?...) , spotkanie znajomych Wielkiego Człowieka - Janka "Hanysa" . Waldek pewnie uzna ten niecodzienny klimat, klimat, który nie wróci.... mBo nie ma już Janka..... została pamięć i Hanysówka ! (Ziutka ! Bedziemy z Karoliną) !
~kuba_jg 7-07-2010 1:12
do pysia 1976 - jak widać niedoinformowanie i mądrowanie się ma nogi jeszcze krótsze, gdyż każdy miłośnik borowickiej imprezy wie, że "Gitarą i Piórem" przejął Karpacz, więc Borowice musiały "opatentować" nową nazwę dla praktycznie tej samej imprezy, co tłumaczy też numerowanie kolejnych edycji zgodnie z "Gitarą i Piórem". Wprowadza to niezły zamęt, ale co poradzić. Pozdrawiam.
teessi 7-07-2010 6:35
To są teraz zupełnie dwie imprezy niż dawne "Gitarą i piórem". W Borowicach inni organizatorzy, ale miejsce to samo, a w Karpaczu organizatorzy ci co robili to wcześniej w Borowicach, ale ... zupełnie INNE MIEJSCE, INNA PUBLICZNOŚĆ, INNI WYKONAWCY - więc to inna impreza. ......................................................................................Janki, Hanysy, Karoliny, Ziutki i Waldki nie maja tu nic do rzeczy, bo to prywatne wspomnienia i prywatne imprezy dla prywatnych ludzi, nie
teessi 7-07-2010 6:37
dla szerokiego ogólu. Każdy ma jakichś swoich Hanysów i Waldków, ale to są prywatne wspomnienia, które się mają nijak do imprezy ogólnopolskiej dla szerokiej publiczności.
teessi 7-07-2010 6:47
Rymcy, chodziło o kasę, której domagali się poprzedni organizatorzy, a której nie dostali od Urzędu tyle ile chcieli, więc się przenieśli tam, gdzie dostali więcej. Sama poezja i gitara.
teessi 7-07-2010 6:48
"Ludzie kultury" tak mają. To zawsze chodzi o kasę. Taka poezja.
ebee 7-07-2010 7:59
Gitarą i .............to żadna podróba ! Chylę czoło nad tym, którzy nigdy nie pogodzili się z decyzją tych co ukradli Gitarą i Piórem Borowicom ! Gitarą i Piórem nigdy nie miała nic współnego z Karpaczem i myślę, że zginie niebawem, nieudolnie prowadzona. Poza tym nie udało się zabrać do Karpacza uroku polany borowickiej i klimatu z nią związanej. EBEE
~ Jan 7-07-2010 8:42
Oczywiście że Borowice i tylko Borowice od wielu lat dają niepowtarzalny klimat tej imprezie. Zaden Karpacz!!! ,myślę że gmina Podgórzyn robi dobrą robotę podtrzymując tradycję i tak powinno zostać.
~olo 7-07-2010 9:30
ble ble ble czytam wasze posty i mnie mdli. Prawda jest taka że gmina Podgórzyn olewała organizatora imprezy Gitarą i piórem dlatego facet poszukał nowego rozwiązania. Dzięki temu mamy dwie fajne imprezy i z tego trzeba się cieszyć a nie drzeć koty która lepsza , która ma lepszy klimat czy to na tej polanie czy na innej, którą otwierał Waldek itd.... ja będę na obu i mam nadzieję dobrze się bawić i nie wciągajcie mnie w jakieś spory między organizatorami a na przyszłość to trzeba wcześniej doce
~olo 7-07-2010 9:32
ja będę na obu i mam nadzieję dobrze się bawić i nie wciągajcie mnie w jakieś spory między organizatorami a na przyszłość to trzeba wcześniej doceniać to co się ma ! p.s. swoją drogą ten Waldek to zamieszał  dzięki
zajcew 7-07-2010 11:21
w zeszłym roku byłem na koncercie w Karpaczu pierwszy raz i niestety ostatni , to jest nieporozumienie ten koncert ma w sobie tyle z koncertu Borowickiego co samą nazwę . Nic nie zastąpi klimatu w Borowicach , jestem tam co roku od 3 edycji - sama nazwa niewiele znaczy ważne że klimat w Borowicach jest rewelacyjny i karpacz sie chowa . A w tym roku zapowiada sie jeszcze ciekawiej !! Napewno będe !
~jaRo do olo 7-07-2010 12:23
Jak bardzo się mylisz ten tylko się dowie:) kto odwiedzi te dwie jak to określiłeś fajne imprezy.Impreza w Karpaczu jest,niestety komercyjna i z przypadkowymi ludzmi..jednym słowem żenada.Byłem tam raz i nigdy więcej.Tylko BOROWICE
pysia1976 7-07-2010 15:29
Znowu się ubawiłam,ale wypisujecie bzdury..........ale to nic.........bawcie sie dobrze. Ja zapraszam do Karpacza na spotakanie z Katarzyną Groniec,Stanisławem Soyką,Mariuszem Lubomskim,Czesław Śpiewa,Sklep z Ptasimi Piórami,Szymonem Zychowiczem,Piotrem Wozniakiem,Tomkiem Lewandowskim - bo własnie oni kojarzą mi sie z piosenką autorską,czy klimatem tegoz Festiwalu,czego nie mogę powiedzieć o występie Kasi Nowsowskiej,czy kabareciarzy na scenie Borowickiej:-) gitaraipiorem.com - tu wszystkie in
teessi 7-07-2010 18:43
pysia1976, tych informacji tyle tam, co kot napłakał. Nawet nie podajecie, od której godziny i ile kosztuje bilet.
~ do teesi 8-07-2010 7:47
wstęp bezpłatny Piątek od godz. 19.00 Sobota od godz.17.30 więcej info. www.gitaraipiorem.pl www.gitarai.pl
~do pysia1976 8-07-2010 14:11
Baw się dobrze w Karpaczu...ja i wielu moich znajomych wybieramy Borowice..pozdro

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group