Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5653
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

region: „Gitarą i ...” w blasku gwiazd

Wtorek, 6 lipca 2010, 13:33
Aktualizacja: 13:35
Autor: Angela
region: „Gitarą i ...” w blasku gwiazd
Fot. Organizatorzy
Tegoroczny festiwal „Gitarą i ...” Borowickie Spotkania z Poezją Śpiewaną rozbłyśnie blaskiem prawdziwych gwiazd, wśród których znajdą się m.in. Kasia Nosowska i Renata Przemyk. Z końcem czerwca Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał 33 tys. zł dotacji na organizację festiwalu. Koncert odbędzie się 23 –24 lipca w Borowicach na karkonoskiej polanie.

Koszt całej imprezy jej organizatorzy szacują na około 100 tys. zł. Jak mówi Danuta Śliwińska, z wydziału promocji gminy Podgórzyn, przyznane środki zostaną wykorzystane na organizację strony technicznej, tj. scenę, nagłośnienie, oświetlenie, zabezpieczenie imprezy itp. Pozostała kwota będzie pochodziła z budżetu gminy i od sponsorów. W minionym roku na pierwszy dzień festiwalu przyjechało około trzech tysięcy osób. W tym roku organizatorzy liczą na podobną frekwencję miłośników poezji śpiewanej.

- W tym roku mamy bardzo ciekawy program festiwalu. W piątek 23 lipca od godziny 19.00 na scenie wystąpią: Wolna Grupa Bukowina, Kabaret Żak i Szpak, Renata Przemyk, Nosowska & UniSexBlues Band. Około północy na scenie zaprezentują swoją twórczość amatorzy. W drugim dniu, 24 lipca br. od godziny 17.00 dla publiczności będą śpiewać Anita Ziobrowska, Chszonszcze, Jarosław Wasik, Wolna Grupa Bukowina czy Alosza Awdiejew. Festiwal poprowadzą: Jacek Grondowy i Grzegorz Żak – mówi Danuta Śliwińska.

„Gitarą i ...” to jedna z najważniejszych imprez poetyckich w Polsce. Gościły tu największe gwiazdy polskiej piosenki autorskiej i poetyckiej, m.in. Renata Przemyk, Edyta Geppert, Grzegorz Turnau i Stanisław Sojka. W czasie tych dwóch letnich dni każdy będzie mógł posłuchać za darmo wspaniałych wykonawców takich jak Renata Przemyk i Nosowska & UniSexBlues Band. Podczas „Debiutów” młodsi artyści zaprezentują swoje talenty oraz twórczość.

- Dla nas – gospodarzy festiwalu, najważniejsi są ludzie, którzy tu przyjeżdżają. To oni stanowią o pięknie wspólnie spędzonych chwil, chwil pisanych muzyką i piosenką. Od dwudziestu dwóch lat borowicka impreza ma wyjątkowy charakter. Mam pewność, że zostanie on zachowany również w tym roku. Zapraszamy zatem na borowicką polanę – mówi Anna Latto, Wójt Gminy Podgórzyn.

Wstęp na koncerty jest wolny, dla wszystkich przyjezdnych organizatorzy udostępniają pole namiotowe oraz parking tuż obok miejsca koncertów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
973
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group